Gjermania do t’i mbyllë kufijtë e saj me Austrinë dhe Çekeinë

TË FUNDIT

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Dikur stadium i KF “Zajazi”, sot deponi mbeturinash

https://www.youtube.com/watch?v=abVpj2bQI6g Kjo është rruga që të çon drejt stadiumit të Zajazit.Në këtë stadium dikur Klubi i Futbollit Zajazi zhvillonte ndeshje,...

Gjermania të dielën do t’i mbyllë kufijtë e saj me Austrinë dhe Republikën Çeke për shkak të rrezikut nga përhapja e llojeve të mutacioneve të koronavirusit, kumtoi sot ministria gjermane e Punëve të Brendshme.

“Ministri gjerman i Punëve të Brendshme, Horst Zehofer ka vendosur të fusë kontrolle të përkohshme në pikat kufitare me Republikën Çeke, përveç kontrolleve kufitare në Austri, të cilat ekzistojnë që nga kriza e refugjatëve”, kumtoi Ministria.

Qëllimi i këtyre masave është të parandalohet përhapja e llojeve të mutacioneve të koronavirusit në Gjermani.

Nga ato zona, është ndaluar hyrja në Gjermani, me përjashtim të shtetasve gjermanë dhe të huajve me qëndrim të përhershëm në Gjermani.

TË NGJAJSHME