Gjermani: Nëna i ka helmuar pesë fëmijët e saj

Must Read

Hapja e kufijve në rajon – javën ardhshme! Datën do ta përcaktojnë ministrat e shëndetësisë

https://www.youtube.com/watch?v=gLkAe3Hd5jQ Maqedonia e Veriut bashkë me vendet e rajonit pritet të vendosin...

8 viktima nga Covid-19, njëri prej tyre 39 vjeçar

Janë regjistruar 8 viktima si pasojë e koronavirusit, informojnë nga ministria e Shëndetësisë.Viktimat janë të moshës 39,...

Qeveria dorëzoi emrat e zëvendësministrave! Ja emrat e tyre

Qeveria e vendit deri Kuvend ka dorëzuar listën me emrat e zv/ministrave dhe biografitë e...
- Advertisement -

Në qytetin gjerman Zolingen, një nënë 27 vjeçare ka helmuar gjashtë fëmijët e saj para të të tentojë ta marrë jetën duke u hedhur nën tren.

Ajo është hedhur në hekurudhën në Dizeldorf, diku më shumë se 30 kilometra nga banesa ku me tableta i ka mbytur fëmijët e saj.

- Advertisement -

Policia gjermane, e cila gjeti trupat e fëmijëve dje, tha se ato ishin vajza të moshës një, dy dhe tre, si dhe dy djem të moshës gjashtë dhe tetë vjet. Fëmija i gjashtë, më i madhi është një djalë 11 vjeç, i cili është i sigurt me të afërmit e tij. Media lokale informojnë se ai po udhëtonte me tren me nënën e tij tek gjyshja e tij kur nëna e tyre doli në stacionin në Dizeldorf dhe u hodh poshtë trenit. Policia gjeti trupat e fëmijëve pasi gjyshja i drejtoi atje. Nuk dihet ende nëse djali i mbijetuar ishte dëshmitar i ngjarjeve në banesë.

Zëdhënësi i policisë Stefan Vejand deklaroi se bëhet fjalë për situatë tragjike dhe shtoi se nëna ende nuk ka mundësi të merret në pyetje.

- Advertisement -

“Nuk e dimë si dhe pse ka ndodhur ky krim”, tha Vejaden.

- Advertisement -

Hapja e kufijve në rajon – javën ardhshme! Datën do ta përcaktojnë ministrat e shëndetësisë

https://www.youtube.com/watch?v=gLkAe3Hd5jQ Maqedonia e Veriut bashkë me vendet e rajonit pritet të vendosin përfundimisht për kalimin e lirë...

8 viktima nga Covid-19, njëri prej tyre 39 vjeçar

Janë regjistruar 8 viktima si pasojë e koronavirusit, informojnë nga ministria e Shëndetësisë.Viktimat janë të moshës 39, 48, 56, 63,65 dhe 83...

Qeveria dorëzoi emrat e zëvendësministrave! Ja emrat e tyre

Qeveria e vendit deri Kuvend ka dorëzuar listën me emrat e zv/ministrave dhe biografitë e tyre. Ja...

PTHP Shkup dorëzoi ankesë për dënimin me kusht në lëndën për aksidentin te ëmbëltorja

Prokuroria Themelore Publike Shkup deri te Gjykata e Apelit Shkup sot  dorëzoi ankesë  për gjykimin e shkallës së parë  të Gjykatës Themelore...

Ambasadori i ri i BE-së: Me padurim pres ta njoh vendin, duke siguruar mbështetje për integrimin e saj në BE

Ambasadori i ri i Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, Dejvid Gir ka arritur në vend. “Arrita në Shkup....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -