Gjatë fundjavës në Greqi janë regjistruar 116 zjarre pyjore

Must Read

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan...
- Advertisement -

Për 48 orë, përkatësisht prej të premten në orën 19 duke e përfshirë edhe ditën e djeshme në kohën e njëjtë, në Greqi janë regjistruar gjithsej 116  zjarre pyjore në lokacione të ndryshme, në të cilat kanë intervenuar pothuajse 2.000 zjarrfikës me mbi 750 automjete, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Nga Shërbimi i zjarrfikësve të Greqisë kumtojnë se numri më i madh i zjarreve shumë shpejtë janë vënë nën kontroll.

- Advertisement -

Në 24 orët e fundit, duke e përfshirë edhe ditën e djeshme në orën 19, në Greqi ka pasur 54 zjarre pyjore, ndërsa kanë intervenuar gjithsej 880 zjarrfikës me 330 automjete, 22 ekipe të këmbësorisë, aeroplanë dhe helikopterë, ndërsa kanë ndihmuar edhe cisternat dhe eskavatorët e  komunave.

Një ditë më parë, janë regjistruar 62 zjarre pyjore të cilat i kanë shuar 1.115 zjarrfikës me 426 automjete.

- Advertisement -

Njësitë e Drejtorisë për ballafaqim me vënien e zjarreve  të Shërbimit  të zjarrfikësve grek i hulumtojnë arsyet. 

- Advertisement -

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...

Dislokimi i bastoreve, Besimi premton Projekt/Ligj të ri

https://youtu.be/0o3WxJSWFE4 Problemi me dislokimin e bastoreve mbetet akoma i pazgjidhur. Ndonëse janë dhënë shumë premtime, pikat e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -