Gashi demanton Spasovskin! Alternativa në Qeveri ka qenë kundër orës policore

Must Read

Gashi: Arrestimet nuk i ka kryer policia e EULEX-it

Avokati Tomë Gashi sonte tha se policitë e huaja të autorizuara nga Gjykata Speciale kanë kryer arrestimet...

​Tensione te Chelsea mes Lampardit dhe Alonsos

Ndeshja e javës së kaluar mes West Bromwich Albion dhe Chelseat u mbyll me rezultat të barabartë...

Borrell: Jepni informacion të saktë dhe në kohë për qytetarët e Ballkanit Perëndimor

Shefi i diplomacisë evropiane, Joseph Borrell sot u bëri thirrje mediave dhe shoqërisë civile në Ballkanin Perëndimor...
- Advertisement -

Kryeministri teknik Oliver Spasovski  pohon se të gjithë në kabinet, përveç opozitarëve të VMRO-DMNE-së, janë të një qëndrimi për orën e shtuar policore gjatë kësaj fundjave.

- Advertisement -

“Duhet të ju them se jemi thuajse unision, thuajse 100%, nëse nuk e llogarisim përfaqësuesin e opozitës, jemi thuajse njëzëri se duhet të sjellim vendim në bazë shkencore, e jo në bazë të politikës” Oliver Spasovski, kryeministër teknik.

Megjithatë këto fjalë të Spasovskit i përgënjeshtron kreu i Alternativës Afrim Gashi, parti bashkëqeverisëse. Ai në emisionin “10 minuta” të TV21 pohoi se gjatë fundjavës, që korrenspondon edhe me festën e  Bajramit, nuk duhet të ketë orë policore dhe se këtë qëndrim në qeveri do ta japë edhe Ministri i Kulturës që është nga radhët e Alternativës.

- Advertisement -

“Unë jam dëgjuar me ministrin. Ai e mbron qëndrimin e partisë por megjithatë në qeveri vendos shumica”, tha Afrim Gashi, kryetar i Alternativa.

Si Spasovski po ashtu edhe Gashi këto gjëra i pohuan para se të mbahet mbledhja e qeverisë.

- Advertisement -

Se cilI ka qenë qëndrimi i BDI-së në seancë, ende nuk dihet.

PDSH nga ana tjetër, poashtu parti në qeveri, ka propozuar që të ndiqet shembulli i Turqisë për fetstën e Bajramit, shtet i cili ka vendosur ndalesë për lëvizje gjatë festës.

Mbështjetje për orën policore gjatë fundjavës nuk ka dhënë as VMRO-DPMNE-ja, e cila një gjë të tillë e ka vlerësuar si masë shtrënguese e tepruar.

- Advertisement -

Gashi: Arrestimet nuk i ka kryer policia e EULEX-it

Avokati Tomë Gashi sonte tha se policitë e huaja të autorizuara nga Gjykata Speciale kanë kryer arrestimet e kryetarit dhe nënkryetarit të...

​Tensione te Chelsea mes Lampardit dhe Alonsos

Ndeshja e javës së kaluar mes West Bromwich Albion dhe Chelseat u mbyll me rezultat të barabartë 3:3.

Borrell: Jepni informacion të saktë dhe në kohë për qytetarët e Ballkanit Perëndimor

Shefi i diplomacisë evropiane, Joseph Borrell sot u bëri thirrje mediave dhe shoqërisë civile në Ballkanin Perëndimor që të përfshihen në luftën...

Mickoski: Nuk ka reforma me Kacarskën si gjykatëse kushtetuese

Kryetari i opozitares VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, në profilin e tij në Facebook shkruan se nuk ka reforma me gjykatësen Dobrilla Kacarska si...

Gasperini: Vetëm Juventusi dhe Interi mund të diskutojnë për titullin kampion

Trajneri i Atalantës, Gian Piero Gasperini ka deklaruar me bindje të plotë se për titullin kampion të edicionit 2020/21 mund të flasin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -