Gashi demanton Spasovskin! Alternativa në Qeveri ka qenë kundër orës policore

Must Read

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është...

Kritika për mësimin online! Inspektorati s’i ka verifikuar lëshimet, janë në vetëizolim

https://youtu.be/JAU8iVA1Dg0 Unioni i nxënësve të shkollave të mesme sot ka dalë me...
- Advertisement -

Kryeministri teknik Oliver Spasovski  pohon se të gjithë në kabinet, përveç opozitarëve të VMRO-DMNE-së, janë të një qëndrimi për orën e shtuar policore gjatë kësaj fundjave.

“Duhet të ju them se jemi thuajse unision, thuajse 100%, nëse nuk e llogarisim përfaqësuesin e opozitës, jemi thuajse njëzëri se duhet të sjellim vendim në bazë shkencore, e jo në bazë të politikës” Oliver Spasovski, kryeministër teknik.

Megjithatë këto fjalë të Spasovskit i përgënjeshtron kreu i Alternativës Afrim Gashi, parti bashkëqeverisëse. Ai në emisionin “10 minuta” të TV21 pohoi se gjatë fundjavës, që korrenspondon edhe me festën e  Bajramit, nuk duhet të ketë orë policore dhe se këtë qëndrim në qeveri do ta japë edhe Ministri i Kulturës që është nga radhët e Alternativës.

“Unë jam dëgjuar me ministrin. Ai e mbron qëndrimin e partisë por megjithatë në qeveri vendos shumica”, tha Afrim Gashi, kryetar i Alternativa.

Si Spasovski po ashtu edhe Gashi këto gjëra i pohuan para se të mbahet mbledhja e qeverisë.

Se cilI ka qenë qëndrimi i BDI-së në seancë, ende nuk dihet.

PDSH nga ana tjetër, poashtu parti në qeveri, ka propozuar që të ndiqet shembulli i Turqisë për fetstën e Bajramit, shtet i cili ka vendosur ndalesë për lëvizje gjatë festës.

Mbështjetje për orën policore gjatë fundjavës nuk ka dhënë as VMRO-DPMNE-ja, e cila një gjë të tillë e ka vlerësuar si masë shtrënguese e tepruar.

- Advertisement -

Latest News

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është Klinika infektive. Çdo ditë numri...

Kritika për mësimin online! Inspektorati s’i ka verifikuar lëshimet, janë në vetëizolim

https://youtu.be/JAU8iVA1Dg0 Unioni i nxënësve të shkollave të mesme sot ka dalë me një sërë kritika për mënyrën...

Nga sonte deri të hënën orë policore! Qytetarët të revoltuar, Filipçe insiston për kontrolle më të ashpra

https://youtu.be/LEiNXM7EEU8 Lëvizja e lirë e qytetarëve zgjati vetëm 10 ditë. Pasi më 26 maj u shfuqizua, dje...

Zhelina ankohet për orën policore! Sejdiu: 10 ditët e fundit s’kemi asnjë rast me Covid-19

https://youtu.be/HgS4_YcY7gQ Zhelina ankohet deri te Qeveria se pse në Komunën e tyre është vendosur orë policore kur...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -