Array

Garë e nxehtë mes Ronaldos e Messit

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Garë e nxehtë po zhvillohet për “Këpucën e Artë” në La Liga. Dy lojatrët më të mirë në botë, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi po zhvillojnë një garë mjaftë të fortë dhe janë lider të pakontestueshëm në shënimin e golave.

Të dy këta futbollistë kanë shënuar në fundjavën e sapo e lamë pas. Ronaldo ka shënuar deri tash 39 gola, kurse Messi ka katër gola më pakë të shënuara.

- Advertisement -

Lista e golashënuesve

1.Cristiano Ronaldo (Real Madrid) 39 gola

- Advertisement -

2.Lionel Messi (Barcelona) 35

2.Antonio Grizezmman (Atletico Madrid) 20

- Advertisement -

4.Neymar (Barcelona) 18

5.Carlos Bacca (Sevilla) 17

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -