Array

Gani Sunduri,me 15 prill ekspozitë në Sofje

Must Read

OBSH: Për shtetet me të ardhura më të ulëta janë siguruar 120 milionë teste të shpejta

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) do të sigurojë rreth 120 milionë testime të shpejta diagnostikuese për Kovid-19...

​Formacionet Liverpool-Arsenal, Xhaka titullar

Liverpool dhe Arsenal do të matin sonte forcat në xhiron e tretë të Premierë Ligës angleze në...

Hagë: Mustafa nuk deklarohet rreth akuzave të tij

U mbajt seanca e parë gjyqësorë ndaj, Salih Mustafës, i njohur gjatë luftës si komandant Cali. Mustafa...
- Advertisement -

Artisti Sunduri është ambasador i karikaturës për Kosovën në shoqatën “Partia Dobrego Humor” ( Partia e Humorit të Mirë) me seli në Poloni, po ashtu në Sofje, do të zyrtarizojë edhe degën e shoqatës “Partia Dobrego Humor” Kosovë, në të cilën Sunduri do të jetë në udhëheqjen e kësaj dege. Sunduri pas zgjedhjes në pozitës të ambasadorit të saj deklaron që ka një përkrahje të madhe nga shoqatat dhe artistët nga mbarë bota në promovimin e kësaj fushe të Kosovës.

Në organizimin e disa shoqatave të stripit dhe të karikaturës në Bullgari si dhe me përkrahjen e Ambasadës të Kosovës në Sofje artisti Gani Sunduri më datën 15 prill 2015 hap ekspozitën e tij personale.

- Advertisement -

Me organizimin dhe ftesën e shoqatës të karikaturistëve “Partia Dobrego Humor Bulgari ( Partia e Humorit të Mirë-Bulgari) si dhe të pesë shoqatave të stripit dhe karikaturës, artisti do të hapë ekspozitën e tij të dytë ndërkombëtare në Sofje të Bulgari”së artisti do të hap ekspozitë e tij në ndërtesën e Ambasadës së Kosovës në Bulgari.

Artisti Sunduri është ambasador i karikaturës për Kosovën në shoqatën “Partia Dobrego Humor” ( Partia e Humorit të Mirë) me seli në Poloni, po ashtu në Sofje, do të zyrtarizojë edhe degën e shoqatës “Partia Dobrego Humor” Kosovë, në të cilën Sunduri do të jetë në udhëheqjen e kësaj dege. Sunduri pas zgjedhjes në pozitës të ambasadorit të saj deklaron që ka një përkrahje të madhe nga shoqatat dhe artistët nga mbarë bota në promovimin e kësaj fushe të Kosovës.

- Advertisement -

Artisti përpos ekspozitës do të takohet edhe me përfaqësuesit e shoqatave të stripit dhe të karikaturës për të ngritur në një nivel më të mirë Festivalin e 11-të Ndërkombëtarë të Stripit dhe Karikaturës, që do të mbahet në Prizren në tetor të këtij viti.

Duhet të ceket që ekspozita personale e artistit është e 6-ta me rrallë dhe e 2-ta ndërkombëtare. KultPlus.

- Advertisement -

OBSH: Për shtetet me të ardhura më të ulëta janë siguruar 120 milionë teste të shpejta

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) do të sigurojë rreth 120 milionë testime të shpejta diagnostikuese për Kovid-19 për vendet me të ardhura...

​Formacionet Liverpool-Arsenal, Xhaka titullar

Liverpool dhe Arsenal do të matin sonte forcat në xhiron e tretë të Premierë Ligës angleze në futboll.

Hagë: Mustafa nuk deklarohet rreth akuzave të tij

U mbajt seanca e parë gjyqësorë ndaj, Salih Mustafës, i njohur gjatë luftës si komandant Cali. Mustafa në këtë seancë gjyqësore ka...

Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, deri më tani të infektuar me koronavirus janë 33.385.696 njerëz në të gjithë botën. Si pasojë...

Lampard: Kepa Arisabalagan nuk e luajti ndeshjen e tij të fundit për Chelsea

Menaxheri i Çellsit, Frank Lampard ka mbrojtur Kepa Arisabalagan nga kritikat, për të cilat ai tha se ishin të padrejta.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -