Futbollisti Florian Kadriu firmos kontratë me FC”Sabail” të Azerbajxhanit

Must Read

Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë te Pendarovski

Në vilën e presidentit Stevo Pendarovski, në Vodno, me fillim prej ora 12:00 do të mblidhet Këshilli...

Takim Dimitrov-Varhei: Vërtetohet nevoja për hapjen e negociatave

Sot në Bruksel, zëvendëkryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov realizoi takim me Oliver Varhein, Eurokomesarin...

Qeveria hap temën e 5G-së me ambasadorin e Kinës, reagon Ambasada Amerikane në Shkup se s’mund tu besohet

https://youtu.be/iiLTjCtoVXo Ambasadori i Republikës Popullore të Kinës Xhang Xuo gjatë takimit me...
- Advertisement -

Futbollisti Kërçovarë Florian Kadriu ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare mëFC”Sabail” të Azerbajxhanit.

Kadriu i cili ishte pjesë e skuadrës së“Renovës” pas sukseseve të shumta me këtë ekip, ka pasur disa oferta për transferim, por ai bashkë me menaxherin e tij Luan Kadriu zgjodhën ekipin FC”Sabail” i cili  garon në Premier Ligë.

- Advertisement -

Kadriu për TV21 tha se ka filluar me trening dhe se pret që së shpejti të ambientohet plotësisht me klubin e ri “Sabail”.

“Pas përfundimit me ekipin e “Renovës” dhe pas një sezoni të suksesshëm, ishte menaxheri im Luan Kadriu ai i cili shqyrtonte ofertat, kështu që e pamë të arsyeshme që të zgjedhim FC”Sabail”. Kam kontratë 1 vjeçare, tanimë kemi filluar me treningun dhe aktivitete tjera” tha Florian Kadriu për TV21.

- Advertisement -

Ai thotë se do të jap maksimumin që të arrij rezultate të mira dhe nuk e hedh poshtë mundësin për transferim në ndonjë klub tjetër.

Futbollisti Kërçovarë, Florian Kadriu karrierën futbollistike e ka filluar tek “Vëllazërimi” i Kërçovës më pas për tu transferuar në klubet tjera vendore. Kadriu ka veshur fanellën e FC “Shkupit”, “Rabotniçkit” dhe “Renovës”. Ndërsa në Ligën Shqiptare ka luajtur për KF “Tirona” dhe KF “Teuta”.

- Advertisement -

- Advertisement -

Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë te Pendarovski

Në vilën e presidentit Stevo Pendarovski, në Vodno, me fillim prej ora 12:00 do të mblidhet Këshilli i Sigurisë.

Takim Dimitrov-Varhei: Vërtetohet nevoja për hapjen e negociatave

Sot në Bruksel, zëvendëkryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov realizoi takim me Oliver Varhein, Eurokomesarin për Zgjerim dhe Fqinjësi të...

Qeveria hap temën e 5G-së me ambasadorin e Kinës, reagon Ambasada Amerikane në Shkup se s’mund tu besohet

https://youtu.be/iiLTjCtoVXo Ambasadori i Republikës Popullore të Kinës Xhang Xuo gjatë takimit me zëvëndëskryeministrin e parë në Qeveri...

Takim Xhaferi – Bregu: Zgjidhja e çështjeve të hapura mes vendeve të rajonit për standard më të mirë të qytetarëve

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot në kabinetin e tij e priti Majlinda Bregun, sekretare e...

Përpjekje për rritje të shumicës parlamentare, opozita pohon se është e konsoliduar dhe nuk do të humbin deputetë

https://youtu.be/fbuy0zVG2nI Kreu i Lëvizjes Besa, njëherazi edhe deputet, Bilall Kasami, mbrëmë në ClickPlus pohoi se së shpejti...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -