Franca në karantinë, nëse nuk parandalon mutacionin e koronavirusit

TË FUNDIT

8-vjeçari u bë kampion në video-lojë, fitoi mijëra dollarë

Ngjarja kryesore e ditëlindjes së tetë të fëmijëve është fryrja e qirinjve në tortën e tyre. Megjithatë, Joseph Deen,...

2 padi penale dhe 12 arrestime për protestën e “Monstrës”, detaje të reja nga Prokuroria

12 arrestime dhe 2 padi penale është bilanci i fundit i aktiviteteve që i ka ndërmarrë Prokuroria Themelore Publike...

Sami Tërnoci nga Bujanoci i del në ndihmë mërgatës shqiptare për regjistrimin

Procesi i regjistrimit në Maqedoninë e Veriut i ka mobilizuar edhe mërgimtarët nga trojet shqiptare. Kështu është rasti me...

VIDEO/Momenti i tërmetit në Greqi, qytetarë të frikësuar

Janë publikuar pamjet e para nga tërmeti i fuqishëm që u regjistruar në Greqi. Shihet se lëkundjet ishin të mëdha,...

A u përmbush premtimi i BDI-së për subvencionim të pagave për shqiptarët në sektorin privat? Përgjigjen nga Qeveria

Miratimi i programit në seancën e Qeverisë, ku parashihet subvencionim i kompanive private për punëtorë mbi bazën e parimit...

Franca do të duhet të vendosë masa të rrepta kufizuese të tilla si ato në Irlandë dhe Britaninë e Madhe, nëse nuk arrin ta ndalojë përhapjen e mutacionit të ri të koronavirusit. Këtë e deklaroi sot epidemiologu francez dhe këshilltari i qeverisë, Arno Fontane.

Ai për radion franceze Enter theksoi se masa do të varet nga zhvillimi i përhapjes së mutacionit të ri të koronavirusit.

Sipas tij, një problem tjetër është se Franca është në një situatë shumë të tensionuar për shkak të stafit të rraskapitur mjekësor në spitale. 

TË NGJAJSHME