Forumi i të rinjve të koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa: Kazinotë vetëm në hotele me pesë yje

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Forumi i të rinjve të koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa në konferencën e sotme për media theksuan se në programin e tyre zgjedhor është përfshirë se kazinotë do të lejohen vetëm brenda hoteleve me pesë yje.

“Siç e kemi përfshirë në program, premtojmë se me neve në qeverisje, kazinotë do të lejohen vetëm në hotele me pesë yje, e para sepse hotelet e tilla garantojnë se lojërat e fatit nuk do të jenë afër vendbanimeve dhe e dyta ato nuk do të jenë në dispozicion për të gjithë dhe kjo do ta ndërpresë këtë fenomen devijues. Mjaftë me luajtët me fatin e njerëzve. Për këtë, tani është koha për ndryshim”, theksoi kryetari i forumit rinor dega Çair, Liridon Baftiu.

- Advertisement -

Ata dërguan akuza, siç bënë të ditur, deri te partia shqiptare në pushtet se 18 vite gënjejnë se do t’i largojnë kazinotë një kilometër larg vendbanimeve, por, siç thonë, përkundrazi e kanë mbushur vendin tonë me kazino në të gjitha anët.

“Këto ditë dëgjojmë gënjeshtra të partisë shqiptare e cila është në pushtet 18 vite, se kinse do t’i largojnë kazinotë një kilometër larg lagjeve shqiptare. Megjithatë, të mos harrojmë se kjo parti e njëjtë e mbushi vendin tonë me kazino nga të gjitha anët. Sot, një qytetar i Maqedonisë së Veriut shpenzon mesatarisht 200 euro në vit në kumar, ndërsa kjo shumë për fat të keq vazhdon të rritet”, theksuan të rinjtë e koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa./MIA

Forumi rinor nga koalicioni ASH-AAA para mediave

Forumi rinor nga koalicioni ASH-AAA para mediave

Gepostet von TV21 am Montag, 29. Juni 2020
- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -