Array

Fitore spektakolare e Realit

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Real Madridi ka arkëtuar tri pikë të mëdha në përballje me Malagan, duke e mundur me rezultat 3-1, sonte në “Bernabeu”, në kuadër të La Ligës spanjolle.

Futbollistët e skuadrës madrilene shfaqen një lojë spektakolare duke qenë dukshëm skuadër më e mirë se ekipi i Malagas, edhe pse madrilenët fituan me rezultat të ngushtë.

- Advertisement -

Sergio Ramos (24’) hapi llogarinë në këtë ndeshje duke kaluar ekipin “Los Blancos” në epërsi prej 1-0, rezultat më të cilën skuadrat shkuan në pushim.

Edhe në pjesën e dytë, ishin madrilenët ata që e kontrollonin ndeshjen, dhe në minutën e 69-të James Rodriguez me një super gol dyfishoi epërsinë e Realit në 2-0.

- Advertisement -

Por, nuk vonoi shumë, sepse dy minuta më vonë mysafirët përmes Janmi ngushtuan epërsinë në 2-1, por kjo ishte krejt çfarë bëri skuadra e Malagës, ndërsa super ylli portugez Cristiano Ronaldo shënoi golin e tretë për ekipin “merengues” në minutën e fundit të ndeshjes.

Reali ka mundur të shënojë edhe më shumë gola, pasi krijoj një mori rastesh, derisa Ronaldo dështoi nga pika e bardhë në minutën e 67-të.

- Advertisement -

Real Madrid mbetet në pozitën e dytë më 76 pikë, dy më pak se Barcelona, kurse Malaga renditët e shtata më 46 pikë.

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -