Array

Fitore e Interit, luajti Shaqiri

Must Read

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec,...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të...

Grubi takon ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës, z.Xhang Xuo

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot realizoi takim...
- Advertisement -

Interi e ka fituar kryendeshja e kësaj fundjave në Itali, duke e mposhtur Romën, me rezultat 2-1, takim ky i zhvilluar në kuadër të xhiros 32-të të Serisë A.

“Nerazurët” dhe “romakët” kanë sprovuar forcat sonte në “Giussiepe Meaza”, në një ndeshje të rëndësishme, e cila prodhojë futboll të bukur.

- Advertisement -

Skuadra e Roberto Mancinit pas një çereklojë më anë të Hernanes zhbllokoi rezultatin duke kaluar Interin në epërsi prej 1-0, rezultat më të cilin skuadra shkuan në pushim.

Ndërkohë, në pjesën e dytë, Roma përmes Radja Nainggolan në minutën e 63-të barazoi rezultatin në 1-1, ndërsa fitoren internistëve ua siguroi Mauro Icardi në minutën e 88-të.

- Advertisement -

Në radhët e Interit në minutën e 78-të në lojë është aktivizuar edhe mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili zëvendësoi Guarinin.

Pas këtij fitore, Interi ngjitët në pozitën e shtatë më 45 pikë, duke bërë hapin e madh që çon në Europa League, kurse Roma mbetët në pozitën e tretë më 58-të pikë. 

- Advertisement -

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec, i dënuar me tre vjet...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë...

Grubi takon ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës, z.Xhang Xuo

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot realizoi takim me ambasadorin e Republikës Popullore...

10 fakte interesante për kosin!

Kosi është një nga produktet që e blejmë më shpesh në familjet tona Ai gjendet gjithmonë në frigorifer. Por më poshtë ju...

Si duhet lënë duhanin, menjëherë apo gradualisht?

Shkencëtarët prej kohësh po kërkojnë përgjigjet për mënyrën më të mirë për të ndihmuar njerëzit të lënë duhanin. Shpesh, ka dy mundësi:...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -