Array

Filmi “Heroi”,merrë çmim në Los Angeles Independent Film Festival

Must Read

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për...

​Balotelli ndryshon skuadër, por mbetet në Serie A

Skuadra italiane Genoa ndodhet në negociata me Mario Balotellin për ta ofruar atë me një kontratë njëvjeçare...

Qeveria me pako masash në mbështetje të vreshtarëve

Qeveria në mbledhjen e sotme e shqyrtoi dhe miratoi “Informatën për gjendjen e blerjes së rrushit nga...
- Advertisement -

Filmi i metrazhit të gjatë “Heroi”, me regji të Luan Kryeziut së fundi është shpërblyer edhe me një çmim. Sipas regjisorit, Luan Kryeziu filmi është shpërblyer me çmimin ,,Best Ensemble Cast” në Los Angeles Independent Film Festival.

,,Best Ensemble Cast” është çmimi i fundit që i është ndarë filmit “Heroi”, në Los Angeles Independent Film Festival

- Advertisement -

Filmi “Heroi”,ka për temë mostrajtimin e duhur të një ushtari të UÇK-së në periudhën e pasluftës, i cili bën përpjekje të sigurojë kushte elementare të jetës për gruan dhe djalin e tij.

Në këtë film me rolet kryesore janë përfshirë Arben Bajraktaraj dhe Adriana Morina. Filmi “Heroi”, që nga prezantimi i premierës e deri më tash është shpërblyer me çmime të ndryshme në festivale.

- Advertisement -

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...

​Balotelli ndryshon skuadër, por mbetet në Serie A

Skuadra italiane Genoa ndodhet në negociata me Mario Balotellin për ta ofruar atë me një kontratë njëvjeçare nga Breschia.

Qeveria me pako masash në mbështetje të vreshtarëve

Qeveria në mbledhjen e sotme e shqyrtoi dhe miratoi “Informatën për gjendjen e blerjes së rrushit nga rekolta 2020 me propozim masa”,...

Kërkohet mbyllja e Deponisë Rusino, “Gostivari, Çernobil i Maqedonisë”

Qytetarët e Gostivarit të revoltuar shkak i deponisë Rusino sot kanë organizuar protestë. Kërkojnë ajër të pastër dhe mbylljen e kësaj deponie....

Qeveria dha dritë të gjelbër për ndërtimin e hekurudhës për në Shqipëri

Qeveria sot e shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për ndërtimin e hekurudhës Kërçovë – kufiri me Republikën e Shqipërisë në dy faza, dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -