Filipçe: OBSH i dhuroi maska, syze, rroba mbrojtëse dhe doreza Klinikës Infektive

Must Read

Publikohet platforma nacionale për mësim online, do të jetë në 5 gjuhë

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Milla Carovska publikuan platformën për mësim në...

Drejtorë të NP marrin paga më të larta se kryeministri! Nikollovski: Do t’i shfuqizojmë disa prej tyre

Zv/kryeministri për luftimin e korrupsionit, Ljupço Nikollovski në një konferencë për shtyp, deklaroi se ka ndërmarrje publike...

Sondazh/SHBA: Gati gjysma e amerikanëve nuk do të marrin vaksinë kundër Covid-19

Gati gjysma e amerikanëve, ose 49 për qind, deklaruan se nuk do të marrin vaksinë  kundër koronavirusit...
- Advertisement -

Mirënjohje për Organizatën Botërore të Shëndetësisë e cila në kuadër të Fondit të solidaritetit, dhuroi pajisje mbrojtëse për punonjësit shëndetësorë të Klinikës për Sëmundje Infektive dhe Gjendje Febrile, publikoi sot në profilin e tij në FB ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Dërgesa përmban 293.700 copë pajisje për mbrojtje personale, gjegjësisht 65.000 maska mjekësore, 122.000 N95 maska mbrojtëse, 5.200 syze, 10.500 rroba mbrojtëse dhe 91.000 doreza ndërsa vlera e donacionit është 305.000 dollarë amerikanë. /MIA

- Advertisement -
  • Tags
  • 4

Publikohet platforma nacionale për mësim online, do të jetë në 5 gjuhë

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Milla Carovska publikuan platformën për mësim në distancë për shkollat fillore dhe...

Drejtorë të NP marrin paga më të larta se kryeministri! Nikollovski: Do t’i shfuqizojmë disa prej tyre

Zv/kryeministri për luftimin e korrupsionit, Ljupço Nikollovski në një konferencë për shtyp, deklaroi se ka ndërmarrje publike në vend që shërbejnë vetëm...

Sondazh/SHBA: Gati gjysma e amerikanëve nuk do të marrin vaksinë kundër Covid-19

Gati gjysma e amerikanëve, ose 49 për qind, deklaruan se nuk do të marrin vaksinë  kundër koronavirusit të ri nëse do të...

Publikohet shpallja për ndarje të bursave për fëmijë me aftësi të kufizuara

Është publikuar shpallja për ndarjen e bursave për fëmijët me aftësi të kufizuara, të cilët do të regjistrohen në klasën e parë...

Kompanitë më lehtë do të marrin kredi nga bankat komerciale përmes skemës shtetëror të garancisë, paralajmëroi Besimi

Shteti do të garantojë që kompanitë të jenë në gjendje të marrin kredi komerciale në banka më lehtë. Skema shtetërore e garancisë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -