ZGJEDHJET

Filipçe demanton Reisin: Koronavirusi nuk ka vdekur

Must Read

Meta: Liberalizimi i vizave është një domosdoshmëri për qytetarët e Kosovës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta tha se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës është një domosdoshmëri...

Austria me paralajmërim të mos udhëtohet në Bullgari, Rumani dhe Moldavi

Autoritetet austriake i paralajmëruan qytetarët të mos udhëtojnë në Bullgari, Rumani dhe Moldavi për shkak përhapjes së...

Nga të vdekurit nga koronavirusi, 82 për qind kanë pasur sëmundje kronike

Në periudhën prej 29 qershorit deri më 5 korrik janë regjistruar 46 raste të vdekjes nga Kovid-19...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Venko Filipçe në profilin e tij në Facebook demantori Reis Sulejman Rexhepin se virusi ka vdekur. “Ai nuk ka vdekur dhe nuk ka ikur”, ka shkruar ministri Filipçe.

- Advertisement -

“Koronavirusi as nuk ka vdekur as nuk ka ikur. Ai është këtu dhe për fat të keq, problemi do të vazhdojë për sa kohë që ka nga ata që e injorojnë. E kam përsëritur shumë herë, por këtu po e them përsëri. Punëtorët e shëndetësisë nuk mund t’ia dalin të vetëm. Masat janë të mira dhe me kohë, por ato funksionojnë vetëm nëse respektohen, përndryshe nuk kanë asnjë efekt. Respektimi i masave dhe efektet e tyre varen vetëm nga ne si qytetarë. Thjesht duhet të pranojmë mënyrën e re të jetës, duhet të rregullojmë jetën tonë të përditshme duke ndjekur rekomandimet ”, ka shkruar Filipçe.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Austria me paralajmërim të mos udhëtohet në Bullgari, Rumani dhe Moldavi

Autoritetet austriake i paralajmëruan qytetarët të mos udhëtojnë në Bullgari, Rumani dhe Moldavi për shkak përhapjes së koronavirusit të ri në këto...

Nga të vdekurit nga koronavirusi, 82 për qind kanë pasur sëmundje kronike

Në periudhën prej 29 qershorit deri më 5 korrik janë regjistruar 46 raste të vdekjes nga Kovid-19 që është 11 për qind...

16 vjeçari nga Shkupi plagoset me thikë!

Mbrëmë rreth orës 22:10 në Shkup një djalë 16 vjeçar është plagosur me thikë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen e Çairit pas...

Raport javor i ISHP-së: Është ulur numri i rasteve të reja dhe të vdekurve, ndërsa është rritur numri i të shëruarve

Në periudhën prej 29 qershor deri më 5 korrik, sipas raportit të Institutit për shëndet publik, shënohet ulje e numrit të rasteve...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -