Filipçe: 8 të infektuar me Covid-19 në Klinikën e Onkologjisë

Must Read

Ohri i stërmbushur me turistë! Mund të jetë një vatër e re e koronavirusit

https://youtu.be/4fXK1Ea2SX0 Pa zhurmë e pa trafik, Shkupin e lam në orë policore...

Tetova në karantinë me 12 raste të reja! Bujqit punojnë në ara por s’dinë a mund t’i shesin produktet

https://youtu.be/aTDMQbY_a8U Në qytetin e Tetovës deri më tani ka 12 raste të...

180 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid-19! Filipçe: Vala e të infektuarve do të qëndrojë shumë shkurt

https://youtu.be/08d-Th_C48s 180 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve...
- Advertisement -

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se në Klinikën Onkologjike ka 8 të infektuar me Covid-19, dhe si rezultat 20 persona janë në izolim.

“Në Klinikën e Onkologjisë ka përfunduar kontrolli inspektues dhe është vërtetuar se me Covid-19 janë të infektuar 8 të punësuar. 3 mjekë, 2 motra medicinale dhe dy punëtorë të tjerë medicinal. 20 persona që kanë qenë në kontakt me të njëjtit, janë në izolim. Deri tash nuk ka simptome te personat në kontakt dhe puna vazhdon, që do të thotë nuk mungon funksionimi i ndonjë reparti”, tha Filipçe.

Raste të reja të të infektuarve nuk ka në Klinikën Pediatrike dhe nuk është mbyllur asnjë repart në këtë Klinikë.

- Advertisement -

Latest News

Tetova në karantinë me 12 raste të reja! Bujqit punojnë në ara por s’dinë a mund t’i shesin produktet

https://youtu.be/aTDMQbY_a8U Në qytetin e Tetovës deri më tani ka 12 raste të reja me Covid 19 nga...

180 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid-19! Filipçe: Vala e të infektuarve do të qëndrojë shumë shkurt

https://youtu.be/08d-Th_C48s 180 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vend. 3...

Hoti ia tregon prioritetet e Qeverisë ambasadorit amerikan

Kryeministri Avdullah Hoti priti sot në një takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnett.

BDI kërkon Kryeministër shqiptar! Zaev: Nëse ky është kusht, BDI nuk do të jetë pjesë e Qeverisë së ardhshme

https://youtu.be/Q6Cd0f9ILvc Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në 18 vjetorin e partisë ka përcaktuar synimin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -