Array

Ferizaj: Vdes i aksidentuari

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Sot rreth orës 07:55 në fshatin Dardani,Ferizaj në një aksident trafiku ka humbur jetën një person .

Ngjarja ka ndodhur në rrugën Ferizaj-Gjilan , ku sipas raporteve të para, ngasësi i automjetit Fiat, me targa vendore, ishte duke lëvizur nga Ferizaj në drejtim të Gjilanit dhe me të arritur në fshatin Dardani ,hyn në tejkalim të automjeteve, ku gjatë tejkalimit përballet drejtpërsëdrejti me motoçikletën e cila lëvizte nga drejtimi i kundërt (Gjilan-Ferizaj), ku si pasojë e kësaj goditje lëndime vdekjepruese merr drejtuesi i motoçikletës H.H.(M/SH/K/ 32 vjeç), vdekjen e të cilit e ka konstatuar mjeku kujdestar i emergjencës së Ferizajt.

- Advertisement -

Ne vendin e ngjarjes ka qenë prezent Prokurori i Prokurorise së shtetit,ku me urdhëresë të tij, i dyshuari N.A. (M/SH/K/ 36 vjeç) dërgohet në mbajtje për 48 orë,ndërsa trupi i pajetë i viktimës dërgohet për obduksion në Institutin e mjekësisë ligjore.

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -