FC Shkupi i pafat, Shamrock Rovers kalon në avantazh në “Toshe Proeski”

TË FUNDIT

85’ – Shamrock shënon edhe golin e dytë, duke mbyllur llogaritë dhe kaluar në turin tjetër.

65’ – Shënon Shamrock Rovers. Një goditje nga distanca e Gaffney, gjeti devijimin e Abdulla Xhelil dhe shkoi në kuadrat. Me disavantazhin e një goli dhe humbjen 3-1 në transfertë, kualifikimi shndërrohet në mision të pamundur për Shkupin.

58’ – Kundërsulm i shpejtë i Shkupit, që i shkon pranë golit të avantazhit, por Trapanovski shpërdoron, duke gjuajtur mbi kuadrat.