Array

Fatmir Sejdiu po faktorizohet në LDK

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Nëndega 9 e degës së II të LDK-së ka zgjedhur sonte delegatët e saj, për Kuvendin e Degës.

KosovaPress mëson se në krye të listës është Fatmir Sejdiu, që pasohet me njerëz që konsiderohen që janë krah i tij, ndërsa jashtë, pa vota të mjaftueshëm kanë mbetur Bajram Geci që është zëvendësministër i Administrimit të Pushtetit Lokal si dhe Flamur Shala, që është asambleistë i LDK-së në Komunën e Prishtinës, që të dy konsiderohen si krahë i Isa Mustafës.

- Advertisement -

E në këtë listë ka kaluar edhe i biri i Fatmir Sejdiut, Ylli.

Ndryshe, nëndega 9 përfshinë Lagjen Tasligje dhe Avallën në Prishtinë, e Dega e II përfshinë gjithë Prishtinën e vjetër.

- Advertisement -

Ja lista e emrave që kanë marrë votat e mjaftueshëm për të qenë delegatë të Degës së II

1. Fatmir Sejdiu

- Advertisement -

2. Shefki Uka

3. Afrim Ajvazi

4. Adil Pireva

5. Leonora Halimi

6. Nexhat Jashari

7. Yll Sejdiu

8. Liridon Maliqi

9. Valdete Halimi

10. Jeta rafuna

11. Etrit Xhata

12. Armend Shala

Ndryshe, LDK po vazhdon me zgjedhjen e brendshme për të shkuar kështu në zgjedhje të përgjithshme të partisë që pritet të mbahen në gjysmën e parë të këtij viti.

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -