EVN Maqedoni dënon incidentin në Tetovë, ndërmarrin masa për mbrojtje më të madhe të të punësuarve dhe të pronës

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

EVN Maqedoni lidhur me incidentin e djeshëm në Tetovë dënon çfarëdolloj të dhunës dhe vandalizmit. Për shkak të incidentit paralajmërojnë mbrojtje më të madhe të të punësuarve dhe të pronës.

“Dënojmë çfarëdolloj të dhunës dhe vandalizmit. Edhe krahas kësaj që kryerësi është arrestuar, EVN po ndërmerr masa për mbrojtjen e të punësuarve dhe pronës së vet. Kemi mirëkuptim për protesta të qeta, edhe pse nuk e dimë pse janë drejtuar kundër nesh”, theksohet në kumtesën e Departamentit për Komunikime pranë EVN Maqedoni.

- Advertisement -

Për të dyja automjetet e EVN Maqedoni të cilat u dogjën mbrëmë, si të dyshuar policia e ka arrestuar K.O. (43) nga Tetova. Është i dyshuar se në periudhën prej orës 00.40 deri në orën 01.10 në rrugën “Ivo Ribar Lola” dhe në bllokun e banimit 70 në Tetovë me lëng të ndezshëm ka shkaktuar zjarr në automjetin “Dacia daster” dhe automjetin “Nisna”, të dyja në pronësi të EVN Maqedoni, të cilat plotësisht janë djegur. Gjithashtu, nga zjarri është përfshirë edhe një automjet “Golf”, me targa të Tetovës.

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -