Europol: Gjatë pandemisë është rritur distribuimi i përmbajtjeve me keqpërdorim seksual të fëmijëve

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Europoli paralajmëroi se gjatë izolimit për shkak pandemisë, është rritur distribuimi i përmbajtjeve që tregojnë keqpërdorime seksuale të fëmijëve.

“Është vërejtur që në muajt e fundit nëpër tërë botën, derisa fëmijët dhe kundërvajtësit seksual u mbyllën nëpër shtëpitë e tyre, vërehet rritje e numrit të materialeve të keqpërdorimeve seksuale të fëmijëve të cilat shpërndahen nëpër internet”, thuhet në kumtesën e Europolit.

- Advertisement -

Kriminelët e shfrytëzojnë modelin P2P të komunikimit në internet dhe pjesën e fshehur të rrjetit (dark web) që të gjejnë, shkëmbejnë dhe shesin përmbajtje seksuale në të cilat ka fëmijë.

Drejtoresha ekzekutive e Europolit, Ketrin De Bal deklaroi se distribuimi i materialit të till është rritur gjatë pandemisë, edhe pse ka qenë në nivel të lartë edhe para pandemisë./MIA

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -