Ekspozitë vjetore e foto klubit “Çkrap” nga Tetova

Must Read

Shahpaska: Gjendja në kopshte ende nën kontroll

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska thotë se gjendja në kopshte ende është nën kontroll...

MPB: Janë arrestuar dhe dërguar në burg tre persona të kërkuar me fletarrest

Policia gjatë ditës së djeshme arrestoi  dhe dërgoi në burg tre persona të kërkuar me fletarrest, informojnë...

Llukashenko e emëron Kurbakovin ministër të ri të Punëve të Brendshme

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandar Llukashenko sot e ndërroi ministrin e Punëve të Brendshme, Juri Karajev dhe së...

Anëtarët e foto klubit “Çkrap” nga Tetova sonte në ora 19:00 e organizojnë ekspozitën tradicionale vjetore të fotografive. Kjo është ekspozita e 17-të e fotografive të cilat publiku i Tetovës për herë të parë do të ketë mundësi t’i shohë në oborrin e Shtëpisë përkujtimore të Jovanci pranë Muzeut të zonës së Tetovës.

“Në këtë ekspozitë do të prezantohen 20 fotografë me rreth 40 fotografi. Për shkak të pandemisë ekspozita është në oborrin e Muzeut të zonës së Tetovës, ndërsa njëherit do të ruhen të gjitha masat për mbrojtje nga koronavirusi, secili do të duhet të mbajë maskë, të dezinfektohet dhe do t’u matet temperatura. Kjo ekspozitë është mundësi që të tregohet puna e anëtarëve tanë në vitin e kaluar, ndërsa tema është e lirë, gjegjësisht autorët vetë zgjedhin çfarë fotografi do të ekspozojnë”, informojnë nga klubi.

Foto klubi “Çkrap” është formuar në vitin 2003. as/fb/

Shahpaska: Gjendja në kopshte ende nën kontroll

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska thotë se gjendja në kopshte ende është nën kontroll dhe se në to respektohen...

MPB: Janë arrestuar dhe dërguar në burg tre persona të kërkuar me fletarrest

Policia gjatë ditës së djeshme arrestoi  dhe dërgoi në burg tre persona të kërkuar me fletarrest, informojnë nga Ministria e Punëve të...

Llukashenko e emëron Kurbakovin ministër të ri të Punëve të Brendshme

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandar Llukashenko sot e ndërroi ministrin e Punëve të Brendshme, Juri Karajev dhe së bashku me ty përfaqësues të...

Druajtje në Greqi për shkak rritjes të numrit të infektuarve me Covid-19, Janina dhe Seres në mini karantinë

Për shkak të pasqyrës së keqe epidemiologjike, qytetet greke Janina dhe Seres janë në fazën e kuqe (rrezik i shtuar) dmth në...

PTHP: Aktakuzë kundër një 38-vjeçari nga Shkupi për dy grabitje në barnatore

Prokuroria Themelore Publike në Shkup ka ngritur aktakuzë kundër një 38-vjeçari nga Shkupi për dy grabitje me thikë në barnatore më 10...

More Articles Like This