“Ekonomist” largon 1.300 të punësuar për shkak të Covid-19

Must Read

Mickoski në TV21: S’ka më parim “fituesi me fituesin” por “programi me program”

Kreu i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ftuar në emisionin ClickPlus në TV21 deklaroi se që...

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është...
- Advertisement -

Kompania multinacionale britanike “Ekonomist” do të zvogëlojë numrin e të punësuarve për shtatë për qind në të gjithë botën, duke bërë që 1.300 njerëz të humbin punën e tyre si rezultat i pandemisë së koronavirusit të ri.

Për shkak të ndikimit të pandemisë në tregun e mediave të shtypura, “Ekonomist” ka vendosur që në të ardhmen revista kulturore “1843” të jetë në dispozicion vetëm në format digjital.

Me largimet nuk do të prekën redaktorët e “Ekonomistit”, ndërsa pjesa më e madhe e largimeve do të shpërndahen në agjencinë e marketingut “TVC” e cila është pjesë e grupit mediatik.

Si masë shtesë në procesin e kursimit, drejtoresha ekzekutive Lara Boro, kryeredaktori Zani Minton Bidojs, ekipi udhëheqës si dhe bordi, pranuan vullnetarisht uljen e pagave./MIA

- Advertisement -

Latest News

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës së sportit në fshatin e...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është Klinika infektive. Çdo ditë numri...

Kritika për mësimin online! Inspektorati s’i ka verifikuar lëshimet, janë në vetëizolim

https://youtu.be/JAU8iVA1Dg0 Unioni i nxënësve të shkollave të mesme sot ka dalë me një sërë kritika për mënyrën...

Nga sonte deri të hënën orë policore! Qytetarët të revoltuar, Filipçe insiston për kontrolle më të ashpra

https://youtu.be/LEiNXM7EEU8 Lëvizja e lirë e qytetarëve zgjati vetëm 10 ditë. Pasi më 26 maj u shfuqizua, dje...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -