Dua me dokumentar nga prapaskenat e turneut “Future Nostalgia”

TË FUNDIT

Dua Lipa nuk do të jetë vetëm në prapaskenë kur të nisë turneun e saj “Future Nostalgia” muajin e ardhshëm.

Ajo do të ndiqet nga kamera gjatë turneut, me shërbimet e transmetimit që tashmë shpresojnë që pamjet të shndërrohen në një dokumentar pa ndalim.

Këngëtarja e “Don’t Start Now” do të marrë rrugën për të kryer turneun e parë me buxhet të madh të karrierës së saj.

Pamjet e xhiruara në prapaskenë mund të japin gjithashtu një vështrim në jetën e saj private.

“Dua është një nga yjet më të kërkuara në botë për momentin. Të gjithë duan një pjesë të saj. Ekipi i saj është kontaktuar nga kompani të ndryshme të cilat me të vërtetë janë të etur për të marrë një film koncert apo dokumentar me këngëtaren. Dua është e veçantë për atë që bën dhe nuk do të pajtohet me asgjë me të cilën nuk është e kënaqur. Por ajo ka nënshkruar që të ketë një kameraman në rrugë me të për të kapur gjithçka që shkon poshtë. Ajo mendon se do të ishte mirë të bënte një dokumentar, por do të duhej të ishte për arsyet e duhura, kështu që ajo thjesht do të shohë se si do të shkojë”, ka thënë një burim i artistës.

Lady Gaga dhe Shawn Mendes janë ndër këngëtarët që kanë bërë dokumentarë të turneut në prapaskenë për Netflix me filmin e Gaga-s “Five Foot Two” i publikuar në vitin 2017 dhe filmin e Shawn-it In Wonder në 2020.

Në maj të vitit të kaluar, P!nk ndoqi shembullin, duke e publikuar të gjitha ato që di deri më tani për Amazon Prime.

Dhe Madonna, me të cilën Dua ka bashkëpunuar dhe e përshkroi si frymëzim, realizoi dokumentarin e saj “Truth Or Gux”, i cili u konsiderua novator kur u publikua në vitin 1991.

Për turneun, Dua po punon me të njëjtin ekip që prodhoi koncertin e saj mbresëlënës të transmetimit të drejtpërdrejtë të Studio 2054 në nëntor viti 2020.

Ai u shikua nga rreth dy milionë njerëz dhe mori komente të mira, kështu që nuk ka dyshim se kjo shfaqje e ardhshme do të jetë edhe më mbresëlënëse.

Turneu i saj “Future Nostalgia” do të fillojë në Miami më 9 shkurt, pothuajse dy vjet më vonë se sa ishte planifikuar, për shkak të pandemisë.

Performancat e Duas në Brits dhe Grammy vitet e fundit kanë dëshmuar se ajo është një nga artistet më mbresëlënëse në lojë./21Media

MARKETING I PAGUAR POLITIK