Digjen dy kamionë në veri të Kosovës, dëmtohet edhe një veturë

TË FUNDIT

Dy kamionë dhe një veturë janë djegur të martën në orët e para të mëngjesit në Mitrovicë të Veriut.

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për veri, Veton Elshani, i ka thënë KOHËS se rasti është iniciuar si “zjarrvënie”, e para djegies tha se ka pasur gjuajtje me motolov.

Ai njoftoi se s’ka të lënduar nga ky zjarr, e autoritetet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po merren me rastin.

“Do të njoftojmë për detaje shtesë”, ka thënë Elshani.

Gjatë prillit të këtij viti, një zyrtarit policor i është djegur vetura, e gjatë qershorit janë djegur dy vetura.

Radio Evropa e Lirë ka raportuar se pronarë të kamionëve janë shqiptarë, të cilët kanë biznese me shumicë në veri të Mitrovicës, ndërsa automjeti i dëmtuar i pasagjerëve është në pronësi të një serbi, D.P.