Deri në fund të javës mot jostabil me reshje të rrëmbyeshme lokale

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Moti në vend do të jetë kryesisht me vranësira, më i freskët dhe jostabil me reshje shiu, bubullima dhe erë të fuqishme.

Lokalisht, proceset do të jenë më intensive në formën e stuhive me shira të rrëmbyeshëm dhe breshër të izoluar. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 15 në 23, ndërsa e ditës nga 26 deri në 31 gradë. UV indeksi do të jetë 6.

- Advertisement -

Në Shkup, me vranësirë, më freskët dhe jostabil me reshje përmbytëse shiu, bubullima dhe erë të fuqishme. Temperatura e mëngjesit do të bjerë deri në 20, ndërsa temperatura ditore do të arrijë në 28 gradë.

DPHM paraprakisht paralajmëroi se nën ndikim të aktivitetit të ciklonit vijon mot me vranësira të ndryshme, jostabil dhe më freskët me reshje të përkohshme të shiut dhe bubullima.

- Advertisement -

Lokalisht proceset do të jenë  më intensive në formë të motit të ligë, veçanërisht nesër dhe pasnesër, kur pritet  shi i rrëmbyeshëm (mbi 30 litra në metër katror), erë e fuqishme, zbrazje elektrike dhe paraqitje të izoluar e bubullimave.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -