Deputetët e ri mungojnë në Kuvend, rizgjedhja e Xhaferit për Kryeparlamentar do të pres

Must Read

Në Zyrën doganore “Tabanoc” në një automjet transportues janë gjetur tetë persona

Në Zyrën doganore “Tabanoc”, efektivë të policisë nga Stacioni policor “Tabanoc” gjetën dje tetë emigrantë në pjesën...

Mariçiq: Do të hartohet ligj mbi gjendjen e jashtëzakonshme dhe ushtarake

Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq, në konferencën e sotme për shtyp paralajmëroi për ligjin mbi gjendjen e...

Menduh Thaçi do ta ndihmojë “Besën” të formojë grup parlamentar?

Kreu i PDSH-së dhe deputeti i vetëm i kësaj partie në Parlament, Menduh Thaçi, mund të jetë...
- Advertisement -

Sot pritej që në kuvend të zgjidhej Talat Xhaferi për Kryeparlamentar, por si duket seanca do të shtyhet për nesër. Sipas burimeve të TV21 prolongimi bëhet për shkak të mungesës së deputetëve të BDI-së dhe VMRO DPMNE-së. Se Talat Xhaferi do të rizgjidhet në postin e kryetarit të Kuvendit këtë e konfirmuan dy liderët Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti.

Deputetët e ri mungojnë në Kuvend, rizgjedhja e Xhaferit për Kryeparlamentar do të pres

Deputetët e ri mungojnë në Kuvend, rizgjedhja e Xhaferit për Kryeparlamentar do të pres

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 20. August 2020
- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Në Zyrën doganore “Tabanoc” në një automjet transportues janë gjetur tetë persona

Në Zyrën doganore “Tabanoc”, efektivë të policisë nga Stacioni policor “Tabanoc” gjetën dje tetë emigrantë në pjesën e pasme të një kamioni...

Mariçiq: Do të hartohet ligj mbi gjendjen e jashtëzakonshme dhe ushtarake

Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq, në konferencën e sotme për shtyp paralajmëroi për ligjin mbi gjendjen e jashtëzakonshme dhe gjendjen ushtarake, duke...

Menduh Thaçi do ta ndihmojë “Besën” të formojë grup parlamentar?

Kreu i PDSH-së dhe deputeti i vetëm i kësaj partie në Parlament, Menduh Thaçi, mund të jetë deputeti që mund të ndihmojë...

“Monstra”, ekspertja e dheut Nikollovska ka përgatitur raport të rrejshëm

Personi ekspert, Snezhana Nikollovska, që ka bërë ekspertizën e dheut për rastin “Monstra” ka përgatitur raport të rrejshëm. Prokurorja...

Presidenti slloven apelon për zgjidhje mes Shkupit dhe Sofjes, që të mos lejohet shtyrja e bisedimeve eurointegruese

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, bën thirrje që në asnjë mënyrë të mos shtyhet konferenca e parë ndërqeveritare mes Maqedonisë së Veriut...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -