Delegacioni britanik pranë NATO-s: Pranimi i Maqedonisë së Veriut – moment historik për Aleancën

Must Read

Publikohen pamje nga sonda kineze “Tianwen-1” në hapësirë!

Më 1 tetor, me rastin e Ditës Kombëtare dhe Festës së Mesvjeshtës, Administrata Kombëtare Hapësinore e Kinës...

Protestë në gjimnazin e Tetovës, nxënësit kërkojnë mësim me prani fizike

https://youtu.be/jlX1wNbcN1I Nxënësit e shkollave të mesme në qytetin e  Tetovës gjatë ditës...

Ekonomia seriozisht e goditur nga kovid kriza, projeksionet për vitin 2019 më të këqija se ato të 2009 dhe 2012

https://youtu.be/6gd_ziWIix4 Se ekonomia e vendit është seriozisht e goditur nga pandemia, indikator...
- Advertisement -

Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO nuk është me rëndësi vetëm për ne, por edhe për aleatët, shkroi ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska në Fejsbuk, duke e transmetuar publikimin nga Tuiter të Misionit britanik në Aleancë.

“Delegacioni i Mbretërisë së Bashkuar në NATO në kuadër të National photo week në Tuiter publikoi fotografi nga momenti i inkuadrimit zyrtar të Maqedonisë së Veriut në NATO, duke e quajtur aktin moment historik”, shkroi Shekerinska.

- Advertisement -

Në profilin në Tuiter të Delegacionit të Mbretërisë së Bashkuar pranë NATO-s dje u publikuan tre fotografi nga ngritja e flamurit të vendit tonë para selisë së Aleancës në Bruksel.

“Moment historik për NATO-n kur në mars e pritëm aleaten tonë të 30-të, Maqedoninë e Veriut në Aleancë. Disa fotografi të shkëlqyeshme nga ceremonia e anëtarësimit për #NationalPhotoWeek”, qëndron në profilin në Tuiter të Delegacionit britanik pranë NATO-s.

- Advertisement -

LAJME 18:30

#21LiveNews

#21LiveNews 18:30 Lajmet në gjuhën shqipe | 01.10.2020

Posted by TV21 on Thursday, October 1, 2020

Publikohen pamje nga sonda kineze “Tianwen-1” në hapësirë!

Më 1 tetor, me rastin e Ditës Kombëtare dhe Festës së Mesvjeshtës, Administrata Kombëtare Hapësinore e Kinës publikoi pamjet e fluturimit të...

Protestë në gjimnazin e Tetovës, nxënësit kërkojnë mësim me prani fizike

https://youtu.be/jlX1wNbcN1I Nxënësit e shkollave të mesme në qytetin e  Tetovës gjatë ditës së sotme kanë protestuar para...

Ekonomia seriozisht e goditur nga kovid kriza, projeksionet për vitin 2019 më të këqija se ato të 2009 dhe 2012

https://youtu.be/6gd_ziWIix4 Se ekonomia e vendit është seriozisht e goditur nga pandemia, indikator më të mirë janë gjendja...

Nxënësit e Leshnicës bojkotojnë mësimin, prindërit ankohen për objektin e vjetër të shkollës

https://youtu.be/dZiC1PUySec 40 nxënës nga Leshnica e Zhelinës kanë bojkotuar mësimin edhe pse nga ministria i kanë lejuar...

Zekiri akuzon Ademin për neglizhencë, Ademi e quan provokator kujdestar ndaj BDI-së

https://youtu.be/WCkkVyQscwo “Ministria e Arsimit e mandatit të kaluar neglizhoi përgatitjet për fillim të vitit të ri shkollor,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -