Dehari me apel deri te Kërçovarët: Kujdes ndaj vetes dhe të tjerëve

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Kërcova deri më sot ka 179 perona të prekur nga virusi korona. Ky numër shqetëson autoritetet por edhe qytetarët.

Në këtë qytet masat për Covid-19 nuk respektohen sa duhet, shumë qytetarë nuk mbajnë maska me arsyetimin se virusi nuk ekziston dhe se është i shpikur.

- Advertisement -

Kryetari i Komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari, i indinjuar nga kjo situatë bënë thirrje për kujdes maksimal dhe për respektim të masave dhe protokolleve.

“Ne jemi vetë përgjegjës në raport me këtë që ndodh në raport me virusin Covid-19. Duke vepruar si mjek në kuptimin e kujdesit pra kujdes ndaj vetes dhe kujdes ndaj tjetrit. Pra nëse ne vazhdojmë të kujdesemi apo e marrim si përgjegjësi individuale jo vetëm që arrimë të pasojat nga ky virus për veten dhe familjen tonë por edhe për të tjerët. Mos harrojmë sa jemi përgjegjës për veten tonë për familjen tonë aq jemi edhe për të tjerët”,tha Fatmir Dehari kryetar i Komunës së Kërçovës.

Dehari me apel deri te Kërçovarët: Kujdes ndaj vetes dhe të tjerëve!

Dehari me apel deri te Kërçovarët: Kujdes ndaj vetes dhe të tjerëve!

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 5. August 2020
- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -