David Beckham dhe tatuazhet e tij (Foto)

МË SHUMË

Ka apo s’ka Tetova infektolog dhe epidemiolog? Thaçi e Osmani me qëndrime të ndryshme

Në Shtabin e Emergjencës kundër COVID-19 në Tetovë nuk ka infektologë e as epidemiolog tha kreu i PDSH-së Menduh...

Shtetet e vogla vështirë të arrijnë në radhë për vaksina! Osmani tregon se çfarë i ka propozuar Filipçes

Duke folur për përvojën e tij si Ministër i Shëndetësisë në kohën e gripit të derrave, zëvendëskryeministri Bujar Osmani...

Këto janë tre llojet e koronavirusit! COVID-19 mutacion gjenetik që s’ka ekzistuar tek njeriu

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani, që me profesion është kirurg, ka shpjeguar për TV21 llojet e virusit në familjen e "viruseve...

Çdo ditë e më shumë shtohet lista e gjatë e tatuazheve në trupin e David Beckham, ku më të fundit ishin ato për gruan dhe vajzën e vogël.
Ai mund të quhet një koleksionues i rregullt i tatuazheve, pasi në trupin e futbollistit numërohen 40 të tilla.

Çdo tatuazh në trupin e tij ka një domethënie të caktuar, por më i rëndësishmi për të duket se është tatuazhi që mban numrin 99, të cilin e ka realizuar për nder të bashkëshortes Victoria, duke qenë se është viti në të cilin ata janë martuar.

Just for you: Most recently, David got the number '99' tattooed on his little finger to mark the year he got married to wife Victoria

His lovely lady: Weeks before that, he had the words Pretty Lady inked above his daughter's name Harper on his neck, in honour of his Harper's fourth birthday

What an angel: The footballer then followed his Brooklyn tattoo with a guardian angel, which he added wings to during a later session

The thought was there: Inn 2000, David opted to have his wife’s name tattooed in Hindi on his left arm, unfortunately for him, the artist spelled her name 'Vihctoria'

David took a break for several years, before having the number 7 – his shirt number for Man United and England – inked on right forearm in 2002

Sign of the cross: Another religious emblem came in 2004, when he added a winged cross to the nape of his neck

Out on a limb: David couldn't resist indulging in another inking the same year, this time a large portrait of an angel with the words 'In the face of adversity'

And another: The footballer has 'Death and life have determined appointments. Riches and hour depend upon heaven' written in Chinese script along his left side. This design came in 2008

Holy moly: The star continued with his religious theme and added a portrait of Jesus Christ in 2010. The image is based on a painting called The Man Of Sorrows by Catholic artist Matthew R. Brooks and is believed to be another tribute to his grandad, who passed away the year before

Posh tribute: Among several tattoos dedicated to Victoria, his most significant came in 2007. The large design is inspired by a Brigitte Bardot-inspired shoot she did for Pop magazine, said to be one of his favourites. The phrase 'forever by your side'  was later added to the bottom of the tattoo

A new lady: In 2013, David showed off a prominent design on the right side of his chest, depicting a woman in a forest

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Lajmet më të reja

Ka apo s’ka Tetova infektolog dhe epidemiolog? Thaçi e Osmani me qëndrime të ndryshme

Në Shtabin e Emergjencës kundër COVID-19 në Tetovë nuk ka infektologë e as epidemiolog tha kreu i PDSH-së Menduh...

Shtetet e vogla vështirë të arrijnë në radhë për vaksina! Osmani tregon se çfarë i ka propozuar Filipçes

Duke folur për përvojën e tij si Ministër i Shëndetësisë në kohën e gripit të derrave, zëvendëskryeministri Bujar Osmani tha se një prej probleme...

Këto janë tre llojet e koronavirusit! COVID-19 mutacion gjenetik që s’ka ekzistuar tek njeriu

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani, që me profesion është kirurg, ka shpjeguar për TV21 llojet e virusit në familjen e "viruseve corona" (me kurorë). "Është SARS, MERS...

Thaçi: Po të isha kryeministër do të kishte orë policore pa ndërprerje! S’ka vlerë ora policore kur shkojmë pijmë çaj te njëri-tjetri!

I ftuar për të folur për "armikun e padukshëm COVID-19" kreu i PDSH-së Menduh Thaçi ka dhënë mendimin e tij se si do të...

Thaçi hedh dyshime për punësimet e bëra, shpjegon propozimin e PDSH-së se pse Qeveria duhet t’i punësojë të gjithë mjekët e papunë

Kreu i Partisë Demokratike Shqiptare duke folur në ClickPlus të TV21 shpjegoi kërkesën e partisë së tij, që përmes Ministrit Bardhyl Dauti, e kanë...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com