Covid 19, për të hyrë në Pekin duhen tre testime

Must Read

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e...

Pas rinisjes së fluturimeve të drejtpërdrejta ndërkombëtare, autoritetet në Pekin u kërkojnë udhëtarëve që mbërrijnë nga jashtë, të kryejnë tre teste molekulare për Covid-19.

Lajmi u bë i ditur nga Tian Tao, anëtar i grupit të punës së ngritur nga Pekini për parandalimin dhe frenimin e epidemisë së koronavirusit, gjatë një konference shtypi.

Udhëtarët që mbërrijnë nga jashtë në Pekin, shpjegoi Tian, do të duhet t’i nënshtrohen një testi të parë dhe të paraqesin certifikatën me rezultate negative, të paktën pesë ditë para fluturimit. Më pas ata do të duhet të nënshkruajnë një deklaratë mbi gjendjen e tyre shëndetësore dhe të kryejnë një tampon të dytë në doganë dhe më në fund do të ketë dhe një test të tretë pas përfundimit të karantinës në Kinë, shkruan “Xinhua”.

Qëkur Pekini rifilloi fluturimet e drejtpërdrejta ndërkombëtare më 3 shtator, qyteti ka urdhëruar hapjen e 34 hoteleve për vëzhgim mjekësor dhe karantinë kolektive. Sipas zyrtarëve kinezë, një total prej 9437 personash janë strehuar në zona të ndryshme karantine, ndërsa 2905 janë ende nën vëzhgim mjekësor.

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira fqinjësore me Bullgarinë – theksoi...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e  kanalizimit atmosferik dhe atij fekal,...

Sjellja e ligjeve me procedurë të shkurtuar! Xhaferi: Janë në dëm të Kuvendit, por në dobi të shtetit

https://youtu.be/b0-YoBIZbvg Për sjelljen e ligjeve me procedurë të shkurtuar, që ishin pjesë e procesit reformues, zgjdhëm që...

Nga çfarë ndërroi jetë Amdi Bajram? Familja e tij: Vdiq nga sulmi në tru e jo nga korona virusi

https://youtu.be/T4ErpV03hAQ Kolonë makinash sot e përcollën për në banesën e fundit deputetin Amdi Bajramin.

More Articles Like This