Çmime të reja të derivateve të naftës

Must Read

I riu i VMRO-DPMNE-së: Zaev jep miliona për prezervativë dhe lubrifikantë, ndërsa mbi 100 mijë qytetarë jetojnë me 50 denarë në ditë

Në një paraqitje për mediat përballë godinës së kryeministrisë, anëtari i Komitetit Ekzekutiv të Unionit të Forcave...

Grubi-Nygaard: Fondi Investues Shtetëror Norvegjez mbështet Zonën e Lirë Ekonomike në Tetovë

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në kabinetin e tij ka pritur në takim drejtorin e përgjithshëm të...

Konkurs për drejtorët që do t’i emërojë Qeveria

Do të shpallet konkurs për drejtorët e institucioneve që do të emërohen nga Qeveria dhe për anëtarët...
- Advertisement -

Nga mesnata për gjysmë denari rriten çmimet e benzinave, ndërsa dizeli dhe Vaji ekstra i lehtë për amvisëri do të mbeten me çmim të njëjtë edhe në shtatë ditët në vijim, vendosi sot Komisioni rregullator për energjetikë.

Në pajtim me këtë, çmimi i ri i Eurosuper BS-95 do të jetë 60 denarë për litër, ndërsa Eurosuper BS-98 do të shitet me çmim prej 62 denarë për litër.

- Advertisement -

Çmimi me pakicë i mazutit rritet për 0,251 denarë për kilogram dhe do të jetë 26,531 denarë për kilogram.

Me këtë vendim çmimi me pakicë i derivateve të naftës rriten mesatarisht për 0,52 për qind në raport me vendimin e javës së kaluar.

- Advertisement -

I riu i VMRO-DPMNE-së: Zaev jep miliona për prezervativë dhe lubrifikantë, ndërsa mbi 100 mijë qytetarë jetojnë me 50 denarë në ditë

Në një paraqitje për mediat përballë godinës së kryeministrisë, anëtari i Komitetit Ekzekutiv të Unionit të Forcave Rinore të VMRO-DPMEN-së, Stefan Stefanovski,...

Grubi-Nygaard: Fondi Investues Shtetëror Norvegjez mbështet Zonën e Lirë Ekonomike në Tetovë

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në kabinetin e tij ka pritur në takim drejtorin e përgjithshëm të Fondit Investues Shtetëror Norvegjez, Hans...

Konkurs për drejtorët që do t’i emërojë Qeveria

Do të shpallet konkurs për drejtorët e institucioneve që do të emërohen nga Qeveria dhe për anëtarët e bordeve drejtuese dhe mbikëqyrëse,...

EULEX bastisë zyrat e OVL-UÇK-së

 Pjesëtarë të Misionit Evropian për Sundimin e Rendit dhe Ligjit (EULEKS) sot kanë hyrë në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës...

Ministri i Drejtësisë Mariçiq dënon sjelljen brutale të policisë ndaj romëve

Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq e dënoi sjelljen brutale të policisë ndaj grupit të romëve dhe pret  aksion të shpejtë dhe të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -