Clint Eastwood i kthehet filmit në moshën 91 vjeçare!

TË FUNDIT

Edhe pse ai është 91 vjeç, Clint Eastwood jo vetëm në filmin më tëri luan rolin e një kalorësi( rodeo)i cili e kalëron dhe e godet përsëri si dikur kur ishte i ri…

Ylli legjendar i Hollivudit nuk ka qenë kurrë i interesuar për pension, kështu që në filmin, i cili do të shfaqet të premten e ardhshme, ai luan një ish-kampion rodeo që pranon punën e tij të fundit.

“Ky film duhej të ishte bërë 40 vjet më parë. Unë jam shumë i ri për rolin, kështu që ne mund të punësojmë Robert Mitcham, dhe unë do të drejtoj”, rrëfeu Eastwood atë që i tha producentit të atëhershëm.

Duket se filmi nuk ishte i destinuar të xhirohej në atë kohë, kështu që katër dekada më vonë, Eastwood vendosi të merrte vetë rolin, për kënaqësinë e prodhuesit dhe bashkëpunëtorit afatgjatë Tim Moore.

“Të gjithëve u pëlqen ta shohin Clintin si një kauboj, në shalë,” tha Moore.

“Ditën e parë kur e filmuam atë mbi kalë në xhirime, ekipi ishte i emocionuar. Ishte një moment i veçantë”, shpjegoi ai.

Eastwood, një fitues i shumëfishtë i Oskarit, fitoi famë botërore si aktor në filmat “Për një grusht dollarë” dhe “E mirë, e keqe, e keqe”.

Edhe pse ai njoftoi se do të tërhiqet si aktor pas “Gran Torino” në 2008, kjo është hera e tij e tretë që po kthehet para kamerës./21Media

MARKETING I PAGUAR POLITIK