Chris Evans martohet me aktoren Alba Baptista, në një ceremoni sekrete

TË FUNDIT

Ylli i Captain America, Chris Evans është martuar me aktoren Alba Baptista në një ceremoni në shtëpinë e tyre në Massachusetts.

Evans dhe Baptista, u martuan në një ceremoni intime të shtunën, dasma ishte “e mbyllur fort” pasi të ftuarit nënshkruan NDA dhe telefonat u konfiskuan.

Lista e të ftuarve thuhet se përfshinte disa nga bashkë-yjet e Evans nga ekskluziviteti i Marvel, duke përfshirë Robert Downey Jr, Chris Hemsworth dhe Jeremy Renner.

Ylli i Avengers dhe aktorja luso-braziliane, e cila luan në serialin e Netflix, Warrior Nun, ndezën për herë të parë thashethemet për romancë në nëntor, kur dolën raporte se ata ishin në lidhje për “mbi një vit”.

Evans, i cili gjithashtu luajti në Knives Out, la një koment flirtues në postimin e Baptista-s në Instagram rreth kohës kur u publikuan lajmet për lidhjen e tyre.

Aktori më vonë ndau fotot e tij me Baptista-n në llogarinë e tij në Instagram.

Ndërsa çifti ka qenë privat në lidhje me marrëdhënien e tyre, Evans tha nëntorin e kaluar se donte të martohej.

Ai i tha: Kjo është absolutisht diçka që unë dua, gruan, fëmijët, ndërtimin e një familjeje.

“Kur lexoni për shumicën e artistëve më të mirë, qofshin aktorë, piktorë, shkrimtarë, shumica prej tyre pranojnë se nuk ishte puna që ata bënë për të cilën ata janë më krenarë, ishte për marrëdhëniet, familjet, ata krijuan dashurinë që gjetën, dashurinë që ndanë.”