Array

Chelsea fiton derbin ndaj Unitedit, me një dorë prek titullin

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Chelsea ka triumfuar në derbin anglez të kësaj fundjave, duke mundur Manchester Unitedin, me rezultat 1-0, në “Stamford Bridge”, në kuadër të Premier Leagues.

Skuadra e Jose Mourinhos mposht “Djajtë e Kuq” në një ndeshje tejet të rëndësishme, dhe tashmë “blutë” e Londrës më një dorë kanë prekur titullin e kampionit.

- Advertisement -

Përballja e dy skuadrave të fuqishme në Ishull, ka dhënë lojë të fortë, më aksion të mira dhe raste të shumta, por ishin nikoqirët që përmes Eden Hazard në minutën e 38-të shënuan golin e fitores se madhe në këtë sfidë joshëse.

Edhe skuadra e Luis Van Gaalit kishte rastet e veta, por nuk ia dolën që nga ky udhëtim të marrin të paktën një pikë.

- Advertisement -

Pas kësaj fitore, Chelsea tani “blindon” kreun më 76 pikë të tubuara, dhjetë më shumë së Arsenali, kurse United mbetet në pozitën e tretë më 65 pikë.

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -