Çdo 5 minuta sillet nga një i infektuar! Në Manastir vetëm muajin e fundit betejën me Covid-19 e kanë humbur 40 persona

TË FUNDIT

Arkitektët që ishin shumë krijues dhe jo shumë logjikë

Arkitektura, si disiplinat e tjera është art, sepse kërkon shumë krijimtari dhe imagjinatë. Sidoqoftë, ndonjëherë, dizajnet e konstruksioneve të...

Fauci: Mbajtja e dy maskave është më efektive

Anthony Fauci, drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në SHBA, tha të hënën se mbajtja e...

Opozita shqiptare është duke përgatitur Ligj të ri për lojërat e fatit

Depuetit i koalicionit AAA-ASH, Skender Rexhepi nëpërmjet emisonin Click Plus bëri të ditur se opozita shqiptare është duke përgatitur...

Rasti Monstra! Gjykimi i njëjtë si në kohën e VMRO-DPMNE-së, si në këtë të LSDM-së, thotë Skender Rexhepi nga Alternativa

“Tash LSDM e shihte rastin “Monstra” tash e tregon një LSDM që është e ngjashme me VMRO-në. Me një...

BDI bën teatër kur Mexhiti në Kuvend del dhe kritikon bashkëpartiakun Grubi, thotë Skender Rexhepi

Skender Rexhepi, nga Alternativa në emisionin Click Plus në TV21, thotë se BDI bën teatër kur deputeti Izet Mexhiti...

Çdo pesë minuta ambulancat sillnin nga një të infektuar.

Këto pamje Tv21 i regjistroi pasditen e djeshme në spitalin e Manastirit në pjesën ku qëndrojnë të infektuarit me Covid-19.

Manastiri duket se është vatra e re e të infektuarve me COVID-19. Në 24 orët e fundit në këtë qytet numri i të infektuarve ishte 30 ndërsa 5 persona e humbën bejten me Covid-19.

Manastir

Të infektuar nga fillimi i pandemisë 1609

Raste aktive 576

Numri i personave të shtruar në spitalin e Manastirit 75

Numri i të vdekurve 65

Vetëm Javën e kaluar kanë vdekur 23 persona

Ndërsa afër 40 kanë vdekur brenda një muaji

Ishte e pa munduar që ekipi i Tv21 të bie në kontakt me personelin e këtij spitali sepse nuk pranuan të flasin para kamerave të Tv21 për të treguar gjendjen në të cilën ndodhen pacientet por edhe kapacitetet spitalore.

Javëve të fundit numri i të infektuarve është rritur dukshëm ndërsa me mbi 1500 të prekur janë :

Shkupi- 23069, raste aktive 9692

Kumanova – 3308, raste aktive 910

Tetova- 3372, raste aktive 960

Shtipi- 2352, raste aktive 525

Prilepi- 2471, raste aktive 997

Gostivari- 1981, raste aktive 667

Velesi-1654, raste aktive 761

Deri më tani në vendi  tonë janë bërë gjithsej 306.481 teste për Covid-19.

Në mbarë shtetin të infektuar që nga fillimi i pandemisë janë 52,449, raste aktive 20,035  të shëruar 30,952, ndërsa betejën me Covid 19 e kanë humbur 1462 persona.

TË NGJAJSHME