Bullgari, dita 26-të me radhë e protestave antiqeveritare

Must Read

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës.

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë...

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve...
- Advertisement -

Në qendër të Sofjes sot tre udhëkryqe të mëdha janë bllokuar me kampe prej tendave në ditën e 26-të të protestave antiqeveritare.

Dhjetëra persona e kaluan natën në tre kampet nga tendat në Sofje.

- Advertisement -

Protestuesit kërkojnë dorëheqje nga Qeveria e kryeministrit Bojko Borisov dhe prokurorit shtetëror Ivan Geshev.

Protestat zhvillohen në atmosferë të qetë pa tensione mes policisë dhe protestuesve.

- Advertisement -

Ende është bllokuar edhe rruga drejtë autostradës Thrakia në dalje të Zagorës së Vjetër, në jug të Bullgarisë, ku gjithashtu është vendosur një kamp prej tendave.

Policia u bën thirrje protestuesve që ta respektojnë rendin publik dhe të mos bien pre e provokimeve.

- Advertisement -

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës. Nga Ministria...

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë qytetarët, njoftoi kryeministri Zoran Zaev....

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve kapitale. Këtë, siç informojnë nga...

Në një minierë kineze për shkak të helmimit me monoksid karboni vdesin 16 minatorë

Gjashtëmbëdhjetë persona e humbën jetën si rezultat i helmimit me monoksid karboni në një minierë për thëngjill në Kinën Jugperëndimore, kumtuan autoritetet...

Protesta të reja në Bjellorusi, Tihanovskaja do të inaugurohet në mënyrë simbolike si presidente

 Protesta të reja priten sot përgjatë Bjellorusisë, ku aktivistët iu bëjnë thirrje banorëve që të dalin në rrugë, pas inaugurimit të Aleksandër...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -