Array

“Bukuroshja e Fjetur”

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Një adoleshente që vuan nga një sindromë i rrallë e ka quajtur jetën e sajë të vërtetë “Bukuroshja e fjetur”. Georgia Green vuan nga sindromi “Kleine-Levin”, një çrregullim i rrallë neurologjik i gjumit, që do të thotë ajo fle pa u zgjuar për deri në 10 ditë në një kohë.

Ky sindromë, që nuk ka as trajtime dhe as kurë bën që Green të qëndrojë në krevatin e saj për një javë rresht. “Jam 10 ditë pas në kohë. Është errësirë në kokën time, për 10 ditë nuk kam asnjë informacion se çfarë ka ndodhur përreth meje”, shprehet Georgia Green për “Daily Mail” në Australi.

- Advertisement -

Tre vjet më parë ajo u diagnostikua me këtë sindromë, ku një në një milion persona vuajnë nga çrregullimi i gjumit. Këta persona humbasin “episode” të jetës pasi flenë gjumë 12 deri në 18 orë në ditë.
“Mungoj një javë në shkollë. Për një javë nuk takoj shoqet e mia, nuk jam në ditëlindjet e tyre. Për 10 ditë shkëputem nga çdo gjë”, shprehet Green.
Aktualisht ajo punon si asistente në një dyqan, si dhe studion në Universitetin Flinders. Green shprehet se duke llogaritur 10 ditët që ka qenë në gjumë për gati tre vite, ka “humbur” një vit jetë.

- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -