Britania e Madhe sot ka regjistruar temperatura më të ulëta në 26 vitet e fundit

TË FUNDIT

Osmani jep mbështetje për grafën etnike në letërnjoftime

Edhe Bujar Osmani nga BDI ka shprehur përkrahje për grafën etnike në letërnjoftime. Në ClickPlus deklaroi se mungesa e një...

Nuk përjashtohet mundësia për bashkëpunim LSDM-BDI në zgjedhjet lokale, tha Osmani

Përvojat nga zgjedhjet paraprake dhe fakti se kemi një mandat të dytë qeverisës, janë një argument i mjaftueshëm që...

ASH-ja nuk është e përgatitur të jetë në Qeveri, tha Osmani në Click Plus

Duke folur për Alternativën dhe gatishmërinë e BDI-së që të bashkëqeverisë me të, Bujar Osmani në ClickPlus ka folur...

Alternativa në Qeveri? Osmani: Jemi të gatshëm nëse e pranon programin

Paralajmërimet e liderit të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami se po negociohet me dy deputetë të opozitës për të rritur...

Në BDI ka njerëz që kanë ambicie personale, tha Bujar Osmani në Click Plus

Zhvillimet e fundit në BDI dhe përplasjet mes eksponentëve, i ka komentuar Bujar Osmani në Click Plus. Ai e...

Britania e Madhe sot ka regjistruar temperatura më të ulëta në 26 vitet e fundit,  prejse ishte  përfshirë nga i ftohti siberian, ndërsa temperaturat u zvogëluan deri në minus 23 gradë Celsius në Skoci.

Në vendin Bremer në mëngjes temperatura arriti minus 23 gradë Celsius, që nuk është shënuar nga viti 1995 i këtij viti, ndërsa njëherit është temperatura më e ulët në muajin shkurt nga viti 1955 në Britani të Madhe.

“Mund të konfirmojmë se më 11 janar  e kemi pasur natën më të ftohtë të shkurtit prej 23 marsit të vitit 1955, kumtoi shërbimi meteorologjik britanik. 

TË NGJAJSHME