Britania e Madhe e hoqi Spanjën nga lista e vendeve të sigurta në jehonën e pandemisë

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Britania e Madhe i këshillon shtetasit e vet të mos udhëtojnë në Spanjë pasi që në këtë vend erdhi deri te rritja drastike e numrit të të infektuarve nga koronavirusi dhe e hoqi nga lista e vendeve të sigurta që mund t’i vizitojnë.

Ministria britanike e Transportit mbrëmë dha kumtesë në të cilën paralajmëron se të gjitha që nga mesnata do të kthehen nga pushimi në Spanjë, do të duhet të vetëizolohen.

- Advertisement -

“Pas ndryshimit të konsiderueshëm gjatë javës së kaluar në numrin dhe tempon e rritjes së të infektuarve, Spanja është hequr nga lista e vendeve nga të cilat njerëzit mund të kthehen në Britani të Madhe pa vetëizolim”, thuhet në kumtesë.

Qeveria u bëri thirrje njerëzve të cilët tashmë ndodhen për pushime në Spanjë, të kthehen në shtëpi, si dhe t’i ndjekin informatat dhe këshillat e Ministrisë.

- Advertisement -

Në Spanjë, gjatë dy ditëve të fundit po regjistrohen mbi 900 infektime të reja. Autoritetet spanjolle paralajmërojnë se vendi mund të përballet me valë të dytë të infektimit.

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -