Borisov: Njerëzit në Bullgari nuk ndihen se janë në pandemi, policia sulmohet brutalisht

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Bullgaria është vendi i vetëm në të cilin punon gjithçka nuk ndjejnë se janë në pandemi. BSP dëshiron zgjedhje, por ata nuk mund të organizojnë as zgjedhje të brendshme, tha sot kryeministri bullgar Bojko Borisov nga Kërxhali, njofton BGNES.

“Çdoherë kam thënë se i respektoj protestat e njerëzve. Deri më tani nuk ka pasur rast të demonstruesve të cilët nuk janë marrë në pyetje dhe problemi i tyre nuk është zgjidhur. Por, ata provokues hedhin fishezjarre dhe flesh bomba ndaj policisë, e kanë thyer Sofjen dhe mes tyre ka deputetë, nuk duhet të përzihen me njëri tjetrin”, ka thënë Borisov.

- Advertisement -

Ai nuk deshi të përgjigjet në pyetjen se cila mafia e kërkon dorëheqjen e tij, siç tha vetë para disa ditësh.

“Do të jem i lumtur që t’i komentoj protestat nëse një natë flet personi i cili do të jetë ministër i tyre i Punëve Sociale, natën tjetër ministri i Financave dhe më pas me të drejtë të krahasohet me ne. Do të themi – ejani, qeverisni. Si do të qeverisin, përveç që dinë të kërkojnë varje dhe arkivole”, pyeti Borisov.

- Advertisement -

Sipas Borisov, Bullgaria është vendi i vetëm në të cilin punon gjithçka dhe populli nuk nxihet se është në pandemi.

Duke u përqendruar në ngjarjet e 2 shtatorit kryeministri bullgar tha se atë ditë policia është sulmuar me inat.

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -