Borel: BE-ja e dënon dhunën në Bjellorusi dhe do të vendos sanksione

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Bashkimi Evropian e dënon eskalimin e dhunës në Bjellorusi dhe do të vendos sanksione kundër personave të cilët janë përgjegjës për mashtrimet zgjedhore dhe dhunën ndaj demonstruesve të qetë, deklaroi mbrëmë ministri i Punëve të Jashtme i BE-së, Jozep Borel.

Ai përsëriti se BE-ja është e vendosur të vendos sanksione kudër përgjegjësve për dhunën “shuarjen e protestave të qeta dhe falsifikimin e rezultateve zgjedhore”.

- Advertisement -

Ai shtoi se, nëse është e nevojshme, BE-ja do të ndërmarrë masa shtesë kufizuese, duke sqaruar se Borel nuk ka saktësuar çka do të thonë ato.

Katër diplomatë të paemëruar të BE-së dje deklaruan se BE-ja do ta shtyjë vendosjen  e sanksioneve ndaj Bjellorusisë për shkak të kontestit mes Qipros dhe Turqisë rreth resurseve energjetike në Mesdheun lindor.

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -