Berluskoni është pranuar në një spital në Milano për shkak të komplikimeve me koronavirusin

Must Read

Spasovski: Opinioni të mos gjykojë para kohe, incizimi i ri në Manastir i jep dimension të ri rastit

https://youtu.be/tgfV4ayazXg Pasi në opinionin publik doli video e re lidhur me incidentin...

“U bllokua lidhja” – testohet platforma online, vauçerë për kompjuterë nuk u parapanë në pakon e katër ekonomike

https://youtu.be/HgoY-ueOrl0 Ministria e Arsimit dhe Shkencës gjatë fundjavës siguroi se platforma nacionale...

Rusia serinë e parë e vaksinës kundër Kovid-19 ia dërgoi Bjellorusisë

Rusia e dërgoi serinë e parë të vaksinës së saj “Sputnik V” kundër Kovid-19 në Bjellorusi në...
- Advertisement -

Ish-kryeministri ialian, Silvio Berluskoni (83) është pranuar në një spital në Milano për shkak të komplikimeve nga infektimi me koronavirusin.

Gjendja shëndetësore e Berluskonit nuk është shqetësuese, e citojnë mediumet britanike partinë e Berluskonit “Forca Italia”.

- Advertisement -

Mjeku i tij amë, Alberto Zangrlio , të mërkurën kumtoi se Berluskoni është pozitiv me Kovid-19.

Atëherë ai tha se Berluskoni ëashtë asimptomatik, se është në vilën e tij në Milano dhe se do të mbetet aty 14 ditë në karantinë.

- Advertisement -

Derisa pandemia ishte në jehonën e plotë, Berluskoni ishte në shtëpinë e tij në Nicë, Francë, e më pas  një pjesë të pushimit e kaloi në Sardinia, ku u shoqërua me Flavio Briatoren, pronar i diskotekës së atjeshme “Milioner”, vend i preferuar i mysafirëve ekskluzivë të ishullit.

Briatore, i cili paralajmëroi se do ta padisë qeverinë për paralajmërimin për mbyllje të diskotekave, u infektua si edhe shumica e të punësuarve të tij, por edhe mysafirë të shumtë.

- Advertisement -

Menjëherë sapo u kumtua se Briatore është pozitiv me Kovid-19, Berluskoni, siç ishte paralajmëruar, në mënyrë preventive u testua për virusin, ai fillimisht nuk ishte infektuar, por testi i tij më i ri konfirmoi se sipërmarrësi dhe politikani 83-vjeçar është infektuar me Kovid-19.

- Advertisement -

Spasovski: Opinioni të mos gjykojë para kohe, incizimi i ri në Manastir i jep dimension të ri rastit

https://youtu.be/tgfV4ayazXg Pasi në opinionin publik doli video e re lidhur me incidentin në Manastir, ministri i Punëve...

“U bllokua lidhja” – testohet platforma online, vauçerë për kompjuterë nuk u parapanë në pakon e katër ekonomike

https://youtu.be/HgoY-ueOrl0 Ministria e Arsimit dhe Shkencës gjatë fundjavës siguroi se platforma nacionale për mësim nga distanca tashmë...

Rusia serinë e parë e vaksinës kundër Kovid-19 ia dërgoi Bjellorusisë

Rusia e dërgoi serinë e parë të vaksinës së saj “Sputnik V” kundër Kovid-19 në Bjellorusi në ekzaminim  klinik, që është dërgesa...

Në Kosovë 3 viktima dhe 48 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar 645 gjithsej...

Zona të sigurta për parkingje familjare, parkingje pa pagesë për prindër me fëmijë dhe gra shtatzëna

https://youtu.be/ycUdHefefqY Prindërit me fëmijë deri në moshën 3 vjeçare dhe gratë shtatzëna  do të kenë vende të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -