Bejrut, shpallet gjendje e jashtëzakonshme dy javëshe

Must Read

Grubi – Bregu: Bashkëpunimi rajonal është mundësi për integrim më të shpejtë në BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot realizoi takim...

​Grenell: Zhvillimi ekonomik do të ndryshojë peizazhin politik të rajonit

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell.

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot...
- Advertisement -

Libani shpalli  gjendje të jashtëzakonshme dy javëshe për qytetin Bejrut pas shpërthimit katastrofal mbrëmë në portin  në të cilin humbën jetët më shumë se njëqind njerëz, ndërsa ishin lënduar  disa mijëra.

Qeveria libaneze shpalli “gjendje të jashtëzakonshme dy javëshe në qytetin Bejrut”, deklaroi ministri për Informatikë Manal Amdel Samad në konferencën për shtyp, duke sqaruar se “organi i lartë ushtarak menjëherë do të jetë kompetent  për çështjet e sigurisë.

- Advertisement -

Qeveria, gjithashtu vendosi t’i vë në arrest shtëpiak të gjithë nëpunësit e portit në Bejrut, të obliguar për kontroll dhe siguri të depos.

Nuk është e qartë se sa prej tyre  do të jenë në arrest shtëpiak dhe ç’farë funksione kanë kryer.

- Advertisement -

Ushtria do të kontrollojë nëse janë në arrest shtëpiak derisa nuk konfirmohet përgjegjësia për shpërthimin e djeshëm në të cilin humbën jetët së paku 113 njerëz dhe mbi 4.000 u lënduan.

- Advertisement -

Grubi – Bregu: Bashkëpunimi rajonal është mundësi për integrim më të shpejtë në BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot realizoi takim me sekretaren e përgjithshme të...

​Grenell: Zhvillimi ekonomik do të ndryshojë peizazhin politik të rajonit

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell. Emisari i presidentit Donald...

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot pasdite sërish dolën në protestë...

Pasqyrë ditore të gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar  31.345,441 persona. Prej tyre kanë vdekur...

Gjukanoviq: Pas zgjedhjeve, të gjithë kanë arsye të jenë të kënaqur

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq deklaroi sot se prania e misionit vëzhgues të Rrjetit evropian të organizatave për monitorimin e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -