Array

BE-ja me samit të jashtëzakonshëm për krizën e imigracionit

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Bashkimi Evropian ka thirr një takim të jashtëzakonshëm, në të cilin do të bisedohet për masat që duhet të ndërmerren, për tu përballur me krizën aktuale të migracionit.
Presidenca e unionit njoftoi se ministrat e Brendshëm nga 28 shtetet anëtare të Bashkimit Evropian do të zhvillojnë një mbledhje të jashtëzakonshme më 14 shtator, duke theksuar se kriza ka arritur përmasa të papara deri me tani.

Ky vendim u mor pas tragjedive që ndodhën në Austri, ku trupat e pajetë të 71 imigrantëve u gjetën në një kamion dhe pas mbytjes së qindra refugjatëve tjerë në Detin Mesdhe.
Lajmin për takimin e jashtëzakonshëm e kumtoi Luksemburgu, i cili mban kryesimin e radhës së Bashkimit Evropian.
“Situata e fenomenit të migracionit jashtë dhe brenda Bashkimit Evropian ka arritur përmasa të papara deri me tani”, u theksua në kumtesën e kryesuesit të unionit./21 Media/

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -