BDI në Çair për të hedhur një lopatë çimento! Ahmeti: Jemi bashkë, nuk ka asgjë të keqe brenda nesh

TË FUNDIT

Thellohet bilanci tragjik i tërmetit në Indonezi, numri i viktimave shkon në 67

Të patën 67 persona kanë humbur jetën dhe qindra u lënduan kur një tërmet i fuqishëm ndodhi në ishullin...

Kosovë, Avdullah Hoti kërkon debat publik me kundërshtarët

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, i cili edhe është i nominuar për kryeministër nga LDK në zjgedhjet e 14...

Hoti: Vjosa Osmani dje ka mbyllur të ardhmen e saj politike

Kandidati për kryeminister nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti në emsionin “Argument Plus” në RTV21 komentoi edhe vendimn e...

Britania mbyll të gjitha korridoret e udhëtimit

Mbretëria e Bashkuar do të mbyllë të gjitha korridoret e udhëtimit nga e hëna në mëngjes për të “mbrojtur...

I dashuri turk i Genta Ismajlit bën tatuazh në trup shqiponjën

Një ndër çiftet më të komentuara është Genta Ismajli dhe Huseyin Usta. Që prej momentin që ata e bënë publike...

I gjithë kuadri i BDI-së duke filluar nga ministrat, drejtorët e deputetët erdhën sot në stadiumin e Klubit të futbollit Shkupi për të hedh një lopatë me çimento për gurthemelin e ndërtesës administrative pranë fushës sportive.

Ahmeti erdhi në shoqërimin të Artan Grubit. (atmosferë)

E me vonesë u paraqitën Izet Mexhiti dhe Bujar Osmani. U rreshtuan me radhë për të hedhur lopatë.

Grubi qëndronte anash por bashkëpartiakët e bindën që edhe ai të hedh një lopatë me çimento.

Integristët po qëndronin të ndarë në grupe. E për këtë u pyet lideri i BDI-së Ali Ahmeti, nëse ka përçarje brenda BDI-së.

 “Po mirë qenkan tre grupe. Të forta janë të tre grupet. Janë mirë të gjithë, a ishim bashkë të gjithë në Çair? A jemi bashkë edhe këtu në festë. Asgjë të keqe nuk ka në këtë drejtim”, deklaroi Ali Ahmteti – Kryetar i BDI-së.

Ndryshe para disa ditëve dolën zëra se deputeti Izet Mexhiti do të nisë interpelancë në kuvend ndaj ministrave Bujar Osmani dhe Artan Grubi. Në pyetjen e TV21, Mexhiti as nuk i pohoi e as nuk i mohoi këto zëra, duke thënë se do të pret që të kaloj 100 ditëshi i Qeverisë së re.

TË NGJAJSHME