Barcelona i vendos ultimatum Dembele

TË FUNDIT

Barcelona i ka dhënë edhe 48 orë kohë Osman Dembele, për të marrë një vendim rreth rinovimit të kontratës.

Sipas mediave spanjolle, mesfushori me tipare sulmuese po kërkon të zvarrisë negociatat, edhe sepse duket se preferon të largohet me parametër zero nga Camp Nou.

Kontrata e Dembele përfundon në qershor të këtij viti, me menaxherin e lojtarit që deri më tani ka pretenduar kontratë 5-vjeçare me pagë 200 milionë euro, 20 milionë euro bonuse dhe 20 milionë euro për menaxherët.

Nëse lojtari nuk rinovon, atëherë ai rrezikon të mos luajë asnjë ndeshje në 6 muajt në vijim.

MARKETING I PAGUAR POLITIK