Array

Barça “viktimizon” edhe Valencian e Mustafit, Messi prek edhe një rekord

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Barcelona e ka “viktimizuar” edhe Valencian, duke e mposhtur sot në “Camp Nou”, me rezultat 2-0, në kuadër të xhiros së 32-të të La Ligës spanjolle.

Skuadra katalonase edhe në duel me Valencian ka treguar lojë mjaft të mirë, duke marrë edhe tri pikë të mëdha në garën për titull të kampionit.

- Advertisement -

“Blaugranat” e kanë kontrolluar shumicën e lojës, ndërsa ishte Luis Suarez, në minutën e parë kalojë në epërsi nikoqirët prej 1-0, ndërsa në minutën e fundit të ndeshjes, super ylli Lionel Messi shënoi golin e dytë për Barçën, dhe me këtë gol argjentinasi prek edhe një rekord pasi arrin në kuotën e 400 golave në fanellën e Barcelonës.

Edhe skuadra mysafirë kishte raste të barazojë rezultatin, sidomos në minutën e 10-të, kur nga pika e bardhë dështoi Daniel Parejo.

- Advertisement -

Në radhët e Valencias edhe në këtë ndeshje titullar ishte mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi, i cili u “zverdhë” në minutën e 79-të.

Pas kësaj fitore, Barcelona forcon kreun e tabelës më 78 pikë, pesë më shumë së Real Madridi, e cila sonte luan kundër Malagas.

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -