Banka Popullore: Po ndërmerren masa për dëmshpërblim më të shpejtë të depozituesve dhe kreditorëve nga “Eurostandard”

Must Read

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa

GJENDJA:  Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. FREKUENTIM: Intensiteti i...

Amy Coney Barrett e nominuar nga Trump për Gjykatën e Lartë

Presidenti amerikan, Donald Trump thuhet se do të nominojë Amy Coney Barrett, një të preferuar të konservatorëve...

Arratiset nga salla e gjyqit, polici “fluturon” poshtë shkallëve

Një i pandehur në Ohajo bëri një arratisje të guximshme nga salla e gjyqit ndërsa u dënua...
- Advertisement -

Pas njoftimit nga Gjykata Themelore Civile në Shkup se është miratuar propozimi për hapjen e procedurës falimentuese ndaj “Bankës Eurostandard” SHA Shkup dhe se është përcaktuar udhëheqësi falimentues, Banka Popullore duke e mbrojtur interesin e depozituesve dhe kreditorëve, në mënyrë aktive i ndërmerr të gjitha aktivitetet të cilat në periudhën deri në fillimin e procedurës falimentuese janë kompetencë e saj ligjore, bënë të ditur nga Banka Popullore.

Prej atje theksojnë se është mbrojtur prona e Bankës, në funksion të sigurimit të një pjese të parakushteve për zbatimin e procedurës efikase dhe të shpejtë falimentuese në kuadër të së cilës duhet të paguhen kërkesat e kreditorëve dhe një pjese të depozituesve.

- Advertisement -

Qytetarët të cilët më 12 gusht të vitit 2020 kanë bërë transaksione me para të gatshme dhe në mënyrë elektronike përmes “Bankës Eurostandard” SHA Shkup për pagesën e faturave (rrymë, ujë, dhe pagesa të tjera), përfshirë edhe përmes pagesave në SHA “Posta e Maqedonisë së Veriut”, bënë të ditur nga Banka Popullore, transaksionet do të realizohen në ditët në vijim dhe nuk ka nevojë që qytetarët t’i paguajnë faturat e njëjta përsëri.

“Ekipi i Bankës Popullore është maksimalisht i përkushtuar edhe që të kontribuojë për përfundim sa më të shpejtë të të gjitha procedurave administrative në lidhje me pagesën e dëmshpërblimit të depozitave të qytetarëve nga ana e Fondit për Sigurimin e Depozitave”, thuhet në kumtesë. 

- Advertisement -

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa

GJENDJA:  Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. FREKUENTIM: Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë...

Amy Coney Barrett e nominuar nga Trump për Gjykatën e Lartë

Presidenti amerikan, Donald Trump thuhet se do të nominojë Amy Coney Barrett, një të preferuar të konservatorëve socialë, për të qenë në...

Arratiset nga salla e gjyqit, polici “fluturon” poshtë shkallëve

Një i pandehur në Ohajo bëri një arratisje të guximshme nga salla e gjyqit ndërsa u dënua për një vepër të drogës....

Presidenti slloven Borut Pahor sot viziton Ohërin

Në kuadër të vizitës dyditore zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor sot do të...

Mot i ndryshueshëm me vranësira dhe me reshje të përkohshme të shiut

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira, më i freskët dhe me erë, që nga orët e mëngjesit me reshje të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -