Australia kërkon hetim për origjinën e Covid-19, më shumë se 100 vende e mbështetën kërkesën

Must Read

Reagim i TV21: “Po bëhet presion ndaj punës së redaksisë së televizionit?”

https://youtu.be/KKte24wRBOo Për arsye ende të paqarta, të paktën deri më tani, Televizioni...

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak...
- Advertisement -

Më shumë se 100 vende e kanë mbështetur thirrjen e Australisë për hetim të pavarur mbi origjinën e Kovid-19, deklaroi ministrja e Punëve të Brendshme e Australisë, Marisa Pejn.

Ajo theksoi se qëllimi i hetimit është që bashkësia ndërkombëtare të punojë më mirë së bashku për të luftuar kundër pandemisë së ardhshme.

Kryeministri i Australisë, Skot Morison deklaroi se nisma e Australisë nuk ka për qëllim fajësimin e asnjë vendi.

“Kjo është nismë e sinqertë, me qëllim të sinqertë dhe motiv të sinqertë”, deklaroi Morison.

Ndër vendet që në fillim e mbështetën nismën e Australisë janë të gjitha vendet e Bashkimit Evropian, Britania e Madhe, India, Indonezia, Japonia, Kanadaja dhe Zelanda e Re.

Nismës iu bashkuan edhe disa vende afrikane, kështu duke e çuar numrin e përgjithshëm në 116 vende.

  • Tags
  • 4
- Advertisement -

Latest News

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët e fundit, ndërsa vetëm 8...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak mosmenaxhimit të mirë të institucioneve...

Debati për zgjedhje parlamentare në kohë të vështirë pandemie!

https://www.youtube.com/watch?v=sI0lua3QUmA&feature=youtu.be Partitë politike për interesat e tyre hapën temën e zgjedhjeve në kohë pandemie dhe në këtë...

“Nëse shkëputet lidhja, bie nga provimi”, studentët ankohen për provimet online

https://www.youtube.com/watch?v=dWgw6toP8dg&feature=youtu.be Nga shtëpia me kompjuterë dhe laptopë personal, kështu do t’i realizojnë provimet studentët e Universitetit të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -