Array

Australia goditet nga një stuhi e fuqishme

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Australia është goditur nga një stuhi tejet e fuqishme, me reshje të dendura të shiut dhe erëra me shpejtësi deri në 100 kilometra në orë. Autoritetet kanë njoftuar për viktima.
Së paku tre persona kanë vdekur, ndërsa mbi 200 mijë shtëpi kanë mbetur pa furnizim me rrymë, si pasojë e një stuhie tejet të fuqishme, që goditi shtetin federativ Uellsi i Ri Jugor në Australi.
Stuhia u shoqërua me erëra me shpejtësi prej 100 kilometra në orë dhe reshje të dendura të shiut.
Kryeministri i Uellsit të Ri Jugor deklaroi se ka viktima dhe se dy persona konsiderohet të zhdukur, e gjithashtu paralajmëroi se në disa rajone, stuhia mund të përkeqësohet.
Ministri australian për Situata Emergjente, Dejvid Eliot, deklaroi se është kjo stuhia më e fuqishme që ka goditur vendin në dekadën e fundit./21 Media

- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -